Lista ocen Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 (185) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 308 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pablo_fso@o2.pl
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Biegi przełączają się bardzo lekko i pewnie. Krótkie zestopniowanie skrzyni sprawia, że przy 100km/h na 5 biegu mamy już 3000 obr/min. Za to można bez problemu jechać 50km/h na 4 biegu i ładnie przyspieszać bez redukowania na 3. Edit po 3 latach: nic sie nie dzieje, biegi pracują bardzo ładnie i bez luzów na drążku mimo ponad 200 tys.
~pawano
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Od początku posiadania tego samochodu jestem pod dużym wrażeniem działania skrzyni biegów. Jeździłem już kilkoma samochodami podobnej klasy i w żadnym tak bardo mi się nie spodobało jej działanie. Bardzo precyzyjna, z krótkim skokiem lewarka. Jak dla mnie jedyny mankament to brak 6 biegu.
~D.
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Bardzo dobrze, przełożenia są w miarę krótkie, biegi wchodzą pewnie. Jest jednak pewien problem z 1 biegiem. Nie zawsze chce wskoczyć, gdy samochód się toczy. Trzeba dawać 2 bieg i czuć że to jednak jest za wysoko na te obroty jakie ma w danej chwili silnik. Generalnie jednak jest bardzo dobrze.
~jpiorecki
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Precyzyjnie działa, u mnie tulejki gumowe były wypracowane i jakiś wybierak i drążek zmiany biegów troszkę "latał". Po wymianie wyżej wspomnianych elementów jest jak w nowym :) Koszt niewielki bo jakieś 70 PLN :)
~Runner115
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie, w połączeniu z tym silnikiem daje to możliwośc jazdy w mieście prawie z każdego biegu, świetna elastycznośc. Czasami jedynie wsteczny haczy, ale wystarczy wrzucić 1 i juz po problemie.
~Damian
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Raz udalo mi się ja rozwalić w drobny mak. przy szybkim starcie i nie wytrzymała, zbyt dobra przyczepność. wiec nie polecam ruszać w ten sposób. oczywiście ocena jest w stosunku do klasy tego auta.
~jareckiz@interia.pl
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
wsteczy jak w traktorze alewszystkie biegi do przodu wchodzą gładko ale nie ma porównania ze skrzynia biegów w "Japońcu" gdzie kobieta biegi może właczać jednym palcem. Miałem takiego było to Suzuki swift
~Rafał C.
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
trudności z jedynką w czaise jazdy (trzeba zatrzymać auto żeby wrzucić 1), podobnie ze wstecznym (też trzeba zatrzymać i dopiero wrzucić - w przeciwnym razie będzie zgrzyt). Poza tym bez zarzutów.
~Kamil_D
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Tu daję trzy, bo często wsteczny od razu nie chce wskoczyć, poza tym skrzynia jest tylko umiarkowanie płynna, czasami uniemożliwia szybkie zmiany biegów. Ale to w końcu kompakt.
~lukag
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Skrzynia w moim egzemplarzu pracowała bez zarzutu. Czasem wsteczny potrzebował więcej zachodu żeby wskoczyć. Przełożenia bardzo dobrze dobrane do codziennej jazdy po mieście.
Opel Astra G Hatchback