Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Coolkiller, 6 lat temu
Silnik 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Opel Astra G Hatchback 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pancerne. Nie do wybicia. To coś nieprawdopodonego.
Karoseria : Konieczny montaż osłon nadkoli na tył uchroni przed zgniciem połowy auta.
Jeden z ostatnich dinozaurów motoryzacji. Nie ma się co psuć. Zadaniem użytkownika jest wymiana oleju i klocków. Zawieszenie u Taty w ciężkich warunkach po 160 tyś jest oryginalne i nie ma nawet luzu. Jestem pod wrażeniem.
Świętość w tym silniku to olej. Pilnować oleju jak własnej żony. Minimum to 3/4 na bagnecie. Wymiana max co 12 tys km. Podczas odpalania po dluższym postoju należy raz przekrecić rozrusznik aby ruszyć napinacz i popychacze i dopiero potem odpalać. Silnik lubi troszkę spalić oleju ale stosuje GM za 80 zl za 5l i sprawuje się lepiej niż Motul. Jedyna usterka to wyciek płynu spod uszczelki zaworu EGR
Krótka i jak w każdym Oplu precyzja zmiany biegów przypomina mieszanie dłutem w kotle pełnym bigosu.
Zawieszenie pancerne proste i nie do wybicia. Jeśli coś trzaśnie za cenę złomu znajdzie się masę zamienników.
Astry z Gliwic są wykonane fatalnie. Astra znajomego z 1999 roku ma wyraźnie lepsze spasowanie elementow karoserii i parę dodatków i osłonek dzięki którym w newralgicznych punktach nie gnije tak szybko. Ja po kupnie rozebrałem osłony progów i cale podwozie zabezpieczyłem porządnej jakości spoiwem. W nadkolach zamontowałem plastikowe osłony. Przedłuży to zywot poczciwego auta. 90 % Astr ma korozje w nadkolach z tyłu.
Duże lusterka. Do widoczności nie mam zastrzeżeń.
Mało schowków. Trzeba ratować się akcesoriami. Reszta toporna i prosta. Trzy pokrętła na krzyż i ot cała deska rozdzielcza.
Pamiętam każdą zimę każdą jesień w Astrze F. Jak w Ruskim czołgu. Zaparowane było wszystko. W Astrze G o niebo lepiej ale wciąż go Oplowska pięta achillesowa.
Jak na czasy w których była produkowana kładła Golfa IV na dechy w kwestii przestrzeni. Z tyłu jak w Mercu S Klasie porównując do Golfa. Rodzina 2plus1 mieści się bez problemu.
No tutaj wersja z Gliwic to porażka. Głośno jak w Białorusinie na 3 skibowej orce. Trzeba z tym żyć.
Zerowa awaryjność. Auto w gazie spala 7.3 L w cykly 80 % trasa 20% miasto. Jeżdżę taniej niż autobusem.
Za 12 tys mozna wyrwać Astrę z 2009 roku i śmiać się ze szwagrów i somsiadów co kupio trupa z 2001 roku z 500 tys przebiegu ale w dieslu i na skórach. Ładują kasę jak pustą skarbonkę. Ja wydaje szmal tylko na gaz i czasem benzynę.
Brak. Tutaj nie ma czegoś takiego. Nie ma co się psuć bo nie ma niczego.
Przez 160 tys absolutnie ani jednej awarii. Idę rano odpalam jadę 80 km dziennie w dwie strony do roboty i tak do znudzenia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

7,9