Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

MlodyB7, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
W sumie to auto w ubozszej wersji raczej raczej bym nie kupil.W mojej bylo fajnie i komfortow.Jednak wiek samochodu i ilosc kilometrow ktora zapewne byla cofana nie przekonuje mnie do tej marki
Ciezko biegi wchodza 1 i 2.Odwieczne problemy ze wstecznym biegiem.Czasem lubi chrupnac ale to podobno typowe dla Opla.
Niemialem okazji jechac na seryjnym zawieszeniu ale po wymiane zawieszenia na sportowe i obnizenie samochodu o 4cm i oponach 215 auto jest jak bolid w zakretach
Bez zadnych problemow
Fakt faktem ze w mojej wersji poza podgrzewanymi siedzeniami niczego nie brakowalo to zawsze mialem problem z ustawieniem optymlanym fotela w samochodzie.Po dluzszej trasie plecy bola.Auto niby z kubelkami ladnie wyprofilowane ale lata sie na boki.U zony lepiej w Matizie trzymaja fotele
Auto strasznie szybko paruje w chlodne mokre dni.Samemu jeszcze w miare ok jak sie podkrecic dmuchawe ale w 2 3 osoby to juz tragedia.
Co do miejsca to musze rpzyznac ze astra ma jej az za naddto.Naprawde super duzo miejsca,schowkodw itp.Miejsca z tylui bardzo wygodne
OK
Jak na silnik 1.8 to na trasie malo spala bo kolo nieclaych 7 l benzyny.W miescie w lato srednio 8.5 w zime natomiast bierze kolo 10 11 to juz duzo za duzo jak na taki maly silnik
Zawze mi sie samochod podobal stylistycznie ,idealny do tuningu
w sumie poza usterkami z ktorymi samochod byl to przez 14 miesiecy jazdy i zrobionych 30tys km samochod ani razu mnie nei zawiodl.Raz mi strzelil pasek klinowy i nie mialem ladowania i problemy z klima ktora chodzila 1 dzien

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

7,9