Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Sylwia, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Świetny ABS i dodatkowo kontrola trakcji. Uratowało nas to w poważnym wypadnięciu z drogi.
Układ hamulcowy : awaria czujnika ABS - do wymiany razem z piastą i łożyskiem, ten typ tak ma...
Jak na auto z 1999 r. trzyma się świetnie, zważywszy na wyposażenie, w miarę dobrą ekonomiczność i małą awaryjność - piątka.
Silnik pracuje bardzo dobrze, praktycznie nie ma takiego ciągłego \"mieszania\" biegami co w Peugeocie.
Jedynie dobry, auto ma już swoje za sobą i czasem jedynka ciężko wchodzi, może być wyrobiony sygnalizator - opinia subiektywna amatora ;-)
Zawieszenie raczej twarde, co wg. mnie jest plusem, biorąc pod uwagę sportowy charakter auta - układ jezdny oceniam na doskonały.
Widoczność do przodu super, do tyłu średnio - łącznie dobrze.
Ergonomia Astry? Dostosowany do naszych potrzeb pod względem komfortu jazdy wewnątrz auta - dobry dostęp do deski rozdzielczej, spory bagażnik, więc czwóreczka :-)
Klimatyzacja manualna - bardzo przydatna rzecz, w pełni sprawna, ogrzewanie maksymalnie wydajne.
Przestrzeń kierowcy - do regulacji tył, przód, wysokości fotela i kolumna kierownicy - w pionie więc daje radę. Przestrzeń pasażera spora, choć raczej nie dla wysokiej osoby. Na tylnej kanapie spokojnie zmieszczą się trzy osoby.
Wyciszenie raczej przeciętne. Ale czego oczekiwać od tej klasy auta, powyżej 130 km/h całkiem głośno w kabinie :-)
Ekonomiczność w dużej mierze zależy od siły prawej nogi :-). Mnie tam mało spala, mężowi więcej ;-). Tak bardzo uśrednione spalanie Astry to 9 l/100 km. Moje około 7-miu, a męża 11-tu :-)
Świetne auto za małe pieniądze, nic dodać, nic ująć :-)
Drobne usterki jakie wystąpiły to np. awaria czujnika ABS czy \"przekaźnika\" (czy jak mu tam) od klaksonu. Raczej bzdety.
Żadne poważne usterki przez prawie 3 lata użytkowania nie nastąpiły.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

7,9