Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Bniu, 11 lat temu
Silnik 1.7 DTI 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Opel Astra G Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie spalanie i jeszcze raz spalanie do tego niezawodność
Oszczędny silnik i dobre blachy, ruda pokazuje się tylko w miejscu zarysowań lub jak strzeli mocniej kamyk. Ogólnie samochód na plus. To mój pierwszy samochód i polecam go innym jako pierwsza fura ;]
Należy uważać przy zimnym silniku gdyż trochę wtedy klekocze/warczy tak powyżej 2 tyś obrotów lecz gdy się nagrzeje można spokojnie kręcić wyżej.
Skrzynia posiada trochę denerwujące przełożenia szczególnie na miasto, tzn auto muli na danym biegu trzeba zredukować to znowu na niższym jest wyżej niżby się chciało. Idzie się przyzwyczaić oczywiście przez to samochód nie cierpi, taki mały dyskomfort.
Płynie się jak po wodzie, nie jest za twardo ani za miękko po prostu tak ma być, do tego wspomaganie elektro-hydrauliczne prowadzi się miodzio.
Nie ma zastrzeżeń jedynie przez tylną szybę mogło by być lepiej.
Bardzo wygodne siedzenia jedynie ten brak możliwości regulacji zagłówka ...
W zimie często szyby parują, ciężko zgonić mgiełkę co przeszkadza, trzeba chwile poczekać albo przetrzeć gąbką. Do ogrzewania nie mam zastrzeżeń chwilka i już leci ciepło.
Przód jak najbardziej ok zdziwiłem się bo mam 1.95m a jest bardzo wygodnie jedynie z tylu trochę ciasno.
Niestety tutaj plastiki trzeszczą podczas jazdy przy niskich obrotach lub słuchaniu głośniejszej muzyki, wyciszenie z zewnątrz jak najbardziej.
Bardzo małe spalanie co widać po raportach, coś wspaniałego.
Myślę że stosunek jakości do ceny ok.
Wymieniłem tylko pasek oleje filtry do tego musiałem naprawić rozrusznik gdyż kręcił na jedną szczotkę. Poza tym nic więcej.
Turbina odłączała się na chwilę przy 3000 rpm na 5 biegu i przy 4000 rpm na reszcie biegów. Auto przełączało się w tryb awaryjny, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu normalnie do tych samych obrotów. Oddane do mechanika w godzinę naprawione, nic poważnego ale dałem tutaj gdyż to duże niebezpieczeństwo przy wyprzedzaniu. Teraz śmiga tak jak trzeba.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 DTI 75KM 55kW [l/100km]

5,1