Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

koniuszy, 8 lat temu
Silnik 1.7 DTI 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Opel Astra G Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : dla mnie jako studenta auto idealne, nie muszę jeżdzić wolno a spalanie jest bardzo niskie
ekonomiczne i nie zawodne, bardzo dobrze mi się nią jeździ, kupiłem ją rok temu, zrobiłem ok. 20tyś km i mogę ja polecić każdemu. Ja jestem studentem i to auto spełnia swoją rolę w 100% ekonomicznie i dynamicznie dowiezie mnie wszędzie gdzie chce, do tego nie psuje się co jest bardzo ważne, jadąć w trasie drogą ekspresową ze średnią prędkością 140 km/h spala 5,5L w cyklu mieszanym do 110km/h spala poniżej 5 więc jest naprawdę dobrze. Dodam że dbam o moją astre i wymieniam wszystko na czas i tylko dobrej jakości
perfekcyjny, nie psuje się i pali bardzo mało
skrzynia biegów w porównaniu do audi czy też volkswagena po prostu przecięt0na, aczkolwiek dobre przełożenie dobrze sprawdzające się w trasie( niskie obroty przy dużej prędkości)
naprawdę ok, auto prowadzi się dobrze a zawieszenie jest trwałe i tanie w wymianie
widoczność wystarczająca, normalna w tej klasie auta
Ergonomia na dobrym poziomie, wszystko jak najbardziej ok
Wentylacja daje sobie rade, ogrzewanie mogło być lepsze ale zimą w dużych mrozach po przejechaniu kilku kilometrów dmucha już ciepłym
Nie jestem zbyt wysoki więc nie mam problemów, siedzi sie wygodnie po dłuższych trasach nie jestem zmęczony, przestrzeń dla pasażerów z tyłu nie jest zła
mogło być lepiej ale ja jeżdzę głównie w trasach i przy prędkościach powyżej 120 jest naprawdę ok, nie zagłusza muzyki,
rewelacja niskie spalanie plus tanie części
za tą cenę to naprawdę fajne auto, godne polecenia
u mnie były problemy głównie z wyciekami oleju, spowodowane wiekiem auta i nie dopilnowaniem przez poprzedniego właściciela po za tym wymieniam tylko olej, płyny i filtry
Jedyną dość poważną usterką jaka mnie spotkała to awaria wysprzęglika- cena z naprawą to jakieś 450 zł, jest to auto 15 letnie z przebiegiem 288tyś km więc można to zaakceptować

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 DTI 75KM 55kW [l/100km]

5,7