Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2000
Opel Astra G Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Inne : ogólnie ok
jest to mój pierwszy samochód który bede dobrze wspominał . Taki rodzaj samochodu do którego wiadasz ,lejesz i jedziesz.Zawsze dojechała do celu .Były różne inne samochody które mogłem wybrać ale ciesze sie że wybrałem astre ,była z pewnej ręki i nie była katowana dlatego był to wybór czysto logiczny:)jak kupujecie sprawdzcie nr.VIN astry produkowane za granica były lepiej wyciszone i złożone od naszych polskich z Gliwic .Jestem patriotą ale jednak czasami jakość mogłaby być lepsza siedziałem poprostu w astrze z Gliwic z 2008 i mnie zamurowało że tak młode auto ma korby w drzwiach i radio na kasety a fotel skrzypi jak...
fajny silniczek do spokojnej jazdy ,nie jest ani słaby ani mocny mógłbym powiedzieć że takie minimum do combi do 3 tys/obr nie słychac go wogóle później ma miły dźwiek nie natarczywy ani uciażliwy
nie jest zbyt precyzyja ale ma idealnie dobrane przełożenia w mieście jadac 50 mozna spokojnie wbić 5 bieg mówie serio normalnie jak w dieslu
sprężysty ,absolutnie nie sportowy wchodząc w zakret troszke szybciej ma sie wrażenie że wpadnie sie do rowy lecz to mylne złudzenie bo ciężko zerwac przyczepnosc , hamulce dobre
Nadwyraz dobra nie trzeba parktronic ani nic z tych rzeczy tył nie wypukły ani zbytnio designerski więc dobry kierowca zaparkuje na mm
no tu chyba niema co sie rozpisywać prosto ale ładnie i Wszystko wykończone miękkim materiałem na desce rozdzielczej absolutnie żadnego skrzypienia lub trzasków jesli samochod bezwypadkowy oczywiscie w Golfie IV dużo gorzej !! porownywalem wiec wiem, Fajny system audio seryjny Delco ładna akustyka dlatego nie ingeruje w zadne glosniki i subwoofery
klima jest wiec w lato samochód schłodzony a jak sie nagrzeje w zime to w bokserkach można jechać nagrzewanie przy -10 jakieś 10-15 min i 25 stopni w srodku
Akurat osoby raczej 4 do 185cm mają wygodnie bagażnik 480 litrów ustawny
i tu miłe zaskoczenie bardzo dobrze wyciszony samochód ,kolega ktory ma BMW e39 2.5 TDS wsiadając do astry:D mówi :\"ooo jaka cisza ja chce benzyniaka i te audio jak fajnie czysto gra to seria!! niewierze\" więc jak na te auto to tu panowie z Opla odwalili kawał dobrej roboty ,na autostradzie do 130 jest cichutko, raz rozpedzilem astre do katalogowych 190 i nie bylo tak zle silnik mial wtedy 5500 tys/obr szum powietrza bylo slychac
w mieście jezdząc dynamicznie powinniscie sie zmiescic w 10 litrach na trasie /autostradzie ok 8 litrów .Nie zamontowałem gazu ponieważ nie jeżdze aż tak duzo a wynik do 10 litrów jest dla mnie akceptowany
teraz to auto jest poprostu tanie .na rynku wtórnym jest mnóstwo Astr i napewno każdy znajdzie sobie cos dla siebie czy to diesel czy benzyna odradzam silników mniejszych niż mój bo są poprostu za słabe polecam 1.8 16v lub 2.2 DTI jak nie maja kreconych przebiegów to są warte kazdej zlotowki, a wracajac do wyciszenia to pamietajcie ze diesel bedzie glosniejszy w srodku
raz gumy stabilizatora ,i drazki kierownicze tarcze klocki i amortyzatory ,uszczelka pod miska olejowa (kapało sobie) i alternator i to wszystko oleje i plyny to nie wspominam auto nie wielbłąd ... ktos powie że to duzo ,a ja biore pod uwage to ze auto ma na karku 11 lat ,a ja nie mam tych problemow co nowe samochody jakies wadliwe turbospręzarki albo pekajace glowice czy awarie wtryskiwaczy poprostu jezdząc \"Aśką\" jest mi to obce a ceny częsci do opelka sa ze tak powiem śmieszne sa auta wygodniejsze szybsze ekonomiczniejsze .
:P

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]