Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra G Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : nie do zajechania w tym na gazie,
Inne : parujące szyby
Oceniam auto nie jako auto na tle innych klas tylko auto w swojej klasie, auto kupiłem 7 lat temu i właśnie je sprzedałem po przejechaniu ponad 100 kkm więc uważam że mam dość spore doświadczenie z nim. na chwilę obecną uważam że poprzedni właściciel skręcił licznik ale z perspektywy to tylko dobrze świadczy że auto się tak trzymało. na finiszu awaria komputera pokładowego koszt 500 zł. jeśli wierzysz w auto o przebiegu 100kkm w tym aucie to zapomnij, to było auto flotowe, widziałem te auta które robiły po 60kkm rocznie.
tutaj szok, 11,4 s do 100 km. dla porównania podstawowe subaru impreza 1,5 ma 14 s, silnik jest wystarczający na tą masę pojazdu, pozwala bezpiecznie wyprzedzać tiry, czasami przy pełnym obciążeniu brakowało przy wyprzedzaniu mocy ale to były ekstremalne przypadki. gdy jechałem z 2 kajakami na dachu w 5 osób i pełny bagażnik na autostradzie auto już nie jechało. nieodczuwalny wpływ włączonej klimatyzacji. auto od nowego miało instalacje LPG, pierwsza instalacja padła, więc zamontowałem drugą, homologacja wyszła dałem drugą, silnik niewzruszony.
bez uwag, poza zużytym mieszkiem nic złego o całokształcie nie powiem.
promień zawracania ok. auto pewnie trzyma się drogi. po prawie 300 tys wymiana przednich amorków, poza tym nic nie tykane. bardzo wysoki prześwit, świetnie się sprawdza w lesie w tym dżungla miejska z progami.
brak rdzy poza klapą bagażnika na samym dole po środku ale to w wielu egzemplarzach widziałem, poza tym nic się nie dzieje.
bardzo dobra przy cofaniu, mam porównanie z Mazdą 6 gdzie jest tragedia w porównaniu z astrą G
duży minus to fotele przednie, jestem wysoki i pojawia się problem z przeszyciem poprzecznym fotela które jest makabrycznie niewygodne , jeśli jest ktoś niższy to nie zwróci na to uwagi dla wyższj osoby jest to duży problem. poza tym wszystko na miejscu.
mój egzemplarz miał problem taki że bez klimy parowały szyby, więc jeździłem cały rok na klimie, ogrzewanie było ok,
dla osoby 194 cm wystarczająco z przodu, i z tyłu.
wystarczy zrobić głośno radio i jest ok. generalnie jeździłem z prędkościami do 110 km/h więc nieodczuwalne.
przez 7 lat poza wymianami płynów, klocków, tarcz i rozrządu, nie wydałem na nic poza dwukrotną wymianą ramienia wycieraczki z tyłu.
auto bardzo tanie zrywne i oszczęcne
nigdy mnie nie zawiodła.
komputer pokładowy, padł i okazało się że to feler standardowy u mnie objawy to brak II biegu wentylatora koszt regeneracji 500 zł, nie polecam kupować używki bo w komputerze jest zaszyty imobilaiser, samo przeprogramowanie to 200 zł plus zakup i mamy znowu styki które padną za chwilę. generalnie to mała usterka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

8,2