Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Dewertus, 17 lat temu
Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2000
Opel Astra G Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Ze wzgledu na ograniczone fundusze nie moglem kupic Astry II, a poniewaz potrzebowalem auta rodzinnego (kombi), ktore bedzie mi sluzyc jescze kilka (ok 8) lat wybor byl ograniczony. Z puli dostepnych aut tylko Astra I jest samochodem przestronnym, w miare tanim w eksploatacji i trwalym. Silnik 1600 ecotec 100KM daje przyzwoite osiagi, chociaz z czterema osobami przyspieszenie drastycznie spada. Bogate wyposarzenie podnosi konfort (brakuje klimy) i bezpieczenstwo (ABS, wspomaganie, dwie poduszki pow, el szyby, halogeny, relingi)
Na poczatku musialem sie przestawic na wyzszy dzwiek silnika - wczesniej mailem Vectre z silnikiem 1800
bez problemow
dobrze sprawuje sie na polskich drogach - choc w/g mnie przeswit moglby byc ciut wiekszy
przy opadach deszczu i nizszych temperaturach szyby za szybko paruja - nie wiem czemu :((
jedyne zastrzezenia do umieszczenia i widoczonsci wlacznikow swiatel mgielnych i halogenow
w zimie auto szybko sie ogrzewa, w lecie wydajnosc "chlodnego" nawiewu mogla by byc wieksza - jak w Vectrze
brak zastrzezen - na te wielkosc samochodu jest ok
kombi sa zawsze glosniejsze od sedana - ale jest ok
w/g mnie mam chuba cos nie tak - w miescie pali mi ok 10l, w trasie 6,5l w cyklu mieszanym 8l - w straszej Vectrze (1990) z silnikiem 1800 mialem mniejsze zuzycie
auto kupilem rok temu (mialo w dniu zakupu 4,5 rokui 120.000) za 13.000!!! Ubezpieczyciel wycenil mi AC na 20.000!!!
padl czujnik temperatury zewnetrznej, zaczyna mi korodowac nadkole
po 130000 musialem wymienic maglowince - chyba troszke za wczesnie - reszta zgodnie z przegladami
Opel Astra G Kombi