Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

kseal12, 12 lat temu
Silnik 2.0 DI 82KM 60kW
Rok produkcji 1998
Opel Astra G Kombi 2.0 DI 82KM 60kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Inne : jak dla mnie najważniejsze jest to, że się nie psuje.
Za całokształt mogę dać 5. Mimo, że to nie jest mój szczyt marzeń to z uwagi właśnie na brak usterek (drobnych i poważnych) jeszcze nim trochę pojeżdżę. Spalanie nie jest rewelacyjne, ale to trochę moja wina - za krótkie odcinki pokonuję i silnik się nie dogrzewa.
W zasadzie nie mam zastrzeżeń do silnika. W miarę elastyczny, jak na moje potrzeby (co mnie dziwi) mocy wystarczy - ale może to dzięki momentowi obrotowemu (jak to u diesli)
skrzynia działa bez zgrzytów.
Autko stosunkowo sztywne. Zawieszenie trwałe, miałem wcześniej vectrę A i zawieszenie robiłem co pół roku, a tutaj przez ponad rok jeszcze palem nie tknąłem.
Widoczność bez zarzutów.
W zasadzie wszystko na swoim miejscu. Sterowanie z kierownicy radiem fajna sprawa - ułatwia obsługę bez odrywania rąk, co wpływa na bezpieczeństwo.
Ogrzewania w normie - jak na auto tej klasy. Niczym specjalnym nie wyróżnia się na tle aut tej klasy. Nic też się nie zmieniło od poprzednich wersji. Klima działa bez awarii.
Dla kierowcy przestrzeni w sam raz. Tyle, że przy moich gabarytach z tyłu dla pasażera ciasno, za przednim fotelem pasażera, gdzie mam fotelik dziecka też nie ma rewelacji.
Czasami trochę trzeszczących plastików na desce rozdzielczej (kokpicie-podszybiu). Strasznie to irytujące, na szczęście rzadko to występuje. Natomiast odgłosy z silnika przenikają w znikomym zakresie (zimą na dużych mrozach trochę gorzej, bo wszystko sztywne).
Jak na diesla to raczej bez rewelacji. Po mieście (bardzo krótkie odcinki) spalanie poniżej 7,5 rzadko można osiągnąć.
Co tu komentować. Stosunkowo niska cena zakupu, do tego bezawaryjność - przynajmniej mój egzemplarz - koszty utrzymania stosunkowo niskie - paliwo, części eksploatacyjne (hamulce, oleje, filtry).
Nic w zasadzie w tym aucie się nie psuje. trochę irytujące są czasem dziwne dźwięki z podszybia - trzeszczenie plastików - ale to nie usterki.
Nie miałem żadnych problemów z astrą. W każdym razie nigdy nie było tak, żebym nie mógł się nim cieszyć. Zawsze jak dotąd bezawaryjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DI 82KM 60kW [l/100km]

7,3