Lista ocen Opel Astra G Kombi 2.0 DI 82KM 60kW 1998-2004 (37) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Wyciek ON spod wtryskiwaczy, (nie mylić z wyciekiem z przewodów przelewowych bo to najpierw sprawdzałem) koszt naprawy ok 300zł, Padły amortyzatory gazowe od klapy, samoczynnie pękł plastikowy króciec od obudowy termostatu naprawa ok 50zł, problem z tylnymi zaciskami - nie odbijał ręczny. Fabryczne zaciski Boscha montowane w wersji z 1998r zacinały się (tylko ręczny) więc wymieniłem na używane Lucasy ale tez bez rewelacji. W zimie ręczny...
~Kamil
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Wymieniałem już dwa razy silniczek wycieraczek z przodu. Żarówki ze zwiększoną mocą światła chyba należy sobie odpuścić, po jednych niestety klosze były zajechane do końca (zapewne za wysoka temperatura wewnątrz lampy je wykończyła, może i brak wentylacji w lampie), nie polecam żarówek takich jeśli ktoś jeździ po terenie - maksymalnie 2-3 miesiące i musisz wymienić na nowo
~dannyboyy@interia.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Dla spokoju sumienia wymieniłem pasek alternatora(wygłądał na zużyty) wraz z rolkami napinającymi(jedna z nich okropnie hałasowała).Niestety rolki są drogie ale cóż,wolałem zainwestować by mieć to z głowy.Poza tym wymieniłem akumulator ponieważ zużyły się szczotki w alternatorze przez co zupełnie padł.Wymieniłem szczotki i od tamtej pory nie narzekam na nic.
~Paweł
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Raz zaciął się silniczek od nagrzewnicy, było trochę roboty przy tym, bo głęboko zakopany element. Po za tym padł czujnik cofania (nie świecił się wsteczny), koszt ok 20zł. Pod siedzeniem lecą kabelki od poduszek. Czasem, jak któś je zruszy np. przy przestawianiu fotela i odkurzaniu, to może pojawić się błąd poduszek. Koszt naprawy parę złotych.
~now.marcin@wp.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Jak zakupiłem astrę to lawinowo tworzyły się usterki .Jakieś żarówki bezpieczniki , brak kierunków , tylna wycieraczka . Nie naprawiałem w serwisie ,więc budżet nie ucierpiał mocno . Teraz jakoś jest lepiej nie wiem czy się dogadałem z moją astrą czy po prostu to co zepsute zostało standardowo dobrze naprawione .
~Mirek
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Zaliczę tu silniczek pod deską nawiewu obieg wew/zew. rozpiąłem w pozycji nawiew od zewn.(się zacinał), często palą się żarówki H7, jeśli masz problem z abs sprawdź kable pod nadkolem, lubią śniedzieć na złączkach, no i hamulec ręczny - linka zimą nie zaciągam, a dodam, że rok temu wymieniona na nową.
~BartollG
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Przejechałem tym samochodem 70 tyś km i nic. Jedyny mankament to klimatyzacja, dokładni to chłodnica, pękła. Koszt razem z wymianą to 800 zł. Przy takim przebiegu to do zniesienia. Wymieniałem tylko elementy które się zużywają, ale to normalne w każdym samochodzie.
~ps
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Irytuja mnie trzeszczace plastiki. Ciagle cos sie odzywa z okolic tapicerki. Uszczelki w silniku. Klimatyzacja mi troche buczy. Ale moim zdaniem jak na przebieg 200 tys jest OK. W 9 letnim samochodzie moze juz sie cos zepsuc.
~rysiek
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
na razie odpukać brak takich usterek poza chyba rozrusznikiem albo i nawet samym auytomatem rozrusznika sprawy groszowe aaa znow olej i filtry i 2 oponki chyba zmienie bo te ciut poparcialy
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
7,1
~Kamil
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Wymieniałem tłumik końcowy, silnik wycieraczek przód, nadkole lewa strona już 2 razy, wycieraczka tył (przypadek losowy?!), żarówki przód 3 razy - raz tylna, ogólnie na razie odpukać...:)
Opel Astra G Kombi