Lista ocen Opel Astra G Kombi 2.0 DI 82KM 60kW 1998-2004 (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rysiek
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
czasci używane bardzo tanie, inne nowe także nie przewyzszaja konkurencji generalnie wymieniłem amorki i jakiś *******ki olej filtry itp. uwaga filtry to wkłady i przykładowo 2 razy taniej jak metalowe do vw czy paliwowy do skody który kosztuje za 4,5 krotnie więcej, pali stosunkowo mało miasto latem z klima około 8 bez toczenia czy eco trasy samej nierobilem lecz średnio wyszlo mi 6,5 literka jak na pojazd 1320 kilogramow to dobry winik
~Kamil
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Astra G paliła i 5,5 l/100 km ale średnia dla tego auta to 6-6,5 l/100 km nigdy człowiek na całym baku nie jedzie równo więc optymalne 6 litra można uznać za średnią. Mi poleciały nadkola z tyłu, jedno wcześniej było już robione więc raczej to była tylko kwestia czasu. Do drugiego trzeba się już brać żeby tam nie wstawiać reperaturki a tylko zedrzeć rdzę i zabezpieczyć. Do wymiany był i tłumik, wiadomo co sól z nim może zadziałać.
~BartollG
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Doskonale z małym minusem> nie jest to młode auto. Spalanie średnio 7,04 według moich zapisek, nie komputera. W mieście było max 9 litrów, ale to było przy tych wielkich mrozach, gdzie do pracy miałem 3 km, a silnik się grzał.Przy przepisowej jeździe to można na trasie zejść poniżej 5. Ma trasie Łódź-Władysławowo-Łódź z klimą średnio 5,9. Pokonuję tę trasę co najmniej 2 razy w miesiącu.
~adam
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
podstawową obsługe prowadzę sam, wymiana oleju czy filtrów to dziecinada, inne sprawy, klocki, tarcze - mam na prawde tani i dobey serwis ( połowa tego co w Poznaniu) a koszty paliwa ... sa tacy co piszą , że maja 4,5 l/100 km ... nie wiem , nie znam, moja Astra pali średnio 5,2-5,4 zaleznie czy klima, ogrzewanie i ile trsy a ile miasta , średnio 85% to trasa
~Adam
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Średnie spalanie z 3 lat 5,9l/100km obliczyłem to wpisując wszystkie tankowania do zeszytu i dzieląc przez ilość przebytych km (ponad 52 tysiące km) W trasie jak jeździłem spokojnie to asterix spalał nawet ok 4,8l ale jeżdżąc powoli zgodnie z przepisami nie więcej jak 90km/h Generalnie spalanie wzrasta wraz ze wzrostem obrotów i prędkości...
~Paweł
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Tu kolejne zaskoczenie. Mam raczej ciężką nogę, jeżdżę do pracy ok 40 km, stojąc każdego dnia w mieście w sporych korkach, a spalanie zamyka się w 5,8l/100km z włączoną klimą. Przeciętnie spalanie to 5,4l/100km. Sądzę, że dlatego, że większa część trasy jest poza miastem gdzie jadę równym tempem. Zimą oczywiście więcej, ok 6,8l/100km maksymalnie.
~dannyboyy@interia.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Myślę że czasem warto zaryzykować i odwiedzić autoryzowany serwis Opla.Nie zawsze ale naprawa może wyjść taniej niż u mechanika na mieście,pomijam już fakt że naprawdę ciężko jest trafić na dobrego fachowca który nie naciągnie Cię przy pierwszej nadarzającej się okazji.W serwisie dostajesz rachunek i gwarancję na robotę a u prywaciarza sam wiesz jak jest.
~now.marcin@wp.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Jak żona jeździ to mam wrażenie że pali jakoś mniej .Moja jazda to miasto 8 litrów trasa jak nie przekroczysz 110 to 5,5 i to spokojnie się wyrobisz . Jak włączysz klimę to z 0,5 litra więcej .Generalnie do przyjęcia chociaż jak słyszę gościa od octawi 1.9 któremu po mięście pali 6 litrów to też bym tak chciał .
~Tomasz
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
ZAJEBISTA- minimalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć do 4,7 max z laweta około 1200 km 8,5 średnie tak to 300 tys km okolo 6l teraz auto zaczyna już wiecej łykac ale tródno sie dziwić sprawność zaczyna spadać :-/ 8,5 (bez butowania ) Brak dbania o okład przeniesienia napędu rozrządu SUPER WIELKI +
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
7,1
~ps
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Tutaj niestety sie zawiodlem. Na krotkich odcinkach w zime spalanie 7-8l. W szybkiej trasie okolo 6,5-7. Deklaracje ze samochod spali ponizej 6l to mozliwe jedynie chyba przy predkosci 80-100 na trasie. Srednio w czasie calego uzytkowania wychodzi mi niecale 7l/100km.
Opel Astra G Kombi