Lista ocen Opel Astra G Kombi 2.0 DI 82KM 60kW 1998-2004 (39) - Silnik

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Trochę hałaśliwy, ale jak kupuję używane auto to wolę silnik dobrze słyszeć. Mało koni trochę ale mnie wystarcza bo spokojny ze mnie kierowca. Wole powoli do celu. Czym wolniej idziesz tym dalej zajdziesz. To rosyjskie przysłowie tu pasuje. A wyprzedzanie? Trochę powolne w porównaniu do benzyny 1.6 ale może być. Ja zawsze wolę mieć duże pole manewru przed sobą gdy wyprzedzam
~Mirek
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Silnik pomimo kilku wad typowo osprzętowych tj:elektro-zawory,egr,vacum pompa generalnie udany.Po chwili pracy od włączenia cichnie.Mój pali normalnie przy -20*C, z trudem -28*C, ale zawsze odjeżdżam.Raz wymieniłem świece żarowe.Fakt zarzuca olejem, przez co trochę gubi, ale nie dolewam, gdyż wymieniam co 10tyś. olej 10W40. Zawiódł mnie tylko 1 raz, ale o tym później:)
~Tomasz
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Jeśli chodzi o silnik naprawdę ma bardzo wysoką niezawodność posiadam ten samochód od 3 lat i w ciągu 220 tys km była tylko jedna usterka pompa wody, silnik pracuje trochę glśno ale niczemu to nie przeszkadza. Jeśli chodzi o siągi tego silnika to powiem tak albo rybki albo akwarium, ( wysoka niezawodność - słabe osiągi ) to idzie w parze w każdej dziedzinie.
~now.marcin@wp.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Do tej pory nie było źle . Żadnych awarii, jedynie co mnie drażni to zapalająca się czasami pomarańczowa kontrolka czek-eninge albo jakoś tak to się pisze.Wtedy traci trochę mocy. Po dodaniu gazu gaśnie w/w kontrolka . To wszystko odnośnie awarii.Trochę więcej mocy ,silnik 101 KM byłby OK.Jeśli dbasz ,wymieniasz olej na pewno samochód ci odpłaci bezawaryjnością .
~Kamil
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Mechanicznie można powiedzieć, że bliski ideału. Silnik przez 180000 km, które ja zrobiłem nigdy nie sprawił większych problemów. W zeszłym roku wymiana uszczelnienia wtrysków, ale do tej pory naprawdę odpukać nic się nie dzieje. Pompa paliwa była robiona przez poprzedniego właściciela - inny rezystor wstawiony.
~ps
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Kultura pracy jak na starego diesla jest wysoka. Na zimnym glosny. Troche duze spalanie bo sredni wynik 7l/100 nie powala jak na moc 82KM. Troche bierze olej 0,2l/1000km ale to jest do wybaczenia tym bardziej ze instrukcja dopuszcza nawet 0,6l/1000km a przebieg ponad 200 tys tez robi swoje.
~Paweł
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Jest równo, zbiera się od niskich obrotów; nie jest odczuwalna wielka dziura turbinowa tak jak w innych dieslach. Nie ma potrzeby specjalnego redukowania biegów przy wyprzedzaniu. Seryjne konie pod maską wystarczają aby sprawnie się poruszać i żwawo wyprzedzać.
~BartollG
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Powiem tak, co do silnika nie mam się czego doczepić, może poza mocą. Przez 2 lata przejechałem tym samochodem 70 tyś km i z silnikiem nic się nie działo. Chodzi równo. W porównaniu do Skody to jednak jest głośniej w środku. Jednak brakuje mocy. Ale wielki plus za bezawaryjność.
~Adamek adamekw1@wp.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Kultura pracy jak przystało na tradycyjnego diesla bez Common rail, czuć wibracje ale chodzi równiutko.Moc 82kM pozwala na poruszanie się bez większych emocji-typowe \"toczydło\".Elastyczność dość dobra oprócz 5 biegu. Poniżej 1900obr.prawie się nie rozpędza. Pali na \"tyk\".
~Tomek61@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Silniczek całkiem dobry 2,0 DTL bez intercolera 82 KM.Elastyczność na zadawalającym poziomie.Ładnie rozpędza się na 3,4,5 biegu. Ogólnie jestem fanem diesla i nie wyobrażam sobie jazdy benzyniakiem.Maksymalny moment obrotowy 185 Nm robi swoje.
Opel Astra G Kombi