Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

LuQass, 12 lat temu
Silnik 2.0 DTI 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Opel Astra G Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Kultura praca, niski poziom hałasu, niezawodność.
Podsumowując jest to całkiem fajny samochód, jeżeli zadbasz o min. czyli wymiana płynów itd. z jakąś tam regularności, auto odwdzięczy się bezawaryjnością, i wspaniałą jazdą.
Jak narazie silnik działa jak żyleta, regularnie zmieniać płyny i auto będzie sprawowało się bez zarzutu.
Dość precyzyjna bieg 2 i 3 daje dużo frajdy z jazdy.
Doskonale trzyma się jezdni nawet przy cisnych zakrętach.
Przy dużym odsunięciu fotela kierowcy jest problem z widocznością z prawej strony, poza tym oki
Wszystko pod ręką.
Zimą rewelacja, bardzo szybko odmrażają sie szyby. Cieplutko i przyjemnie w środku po przejechaniu ok 5km. Klima chłodzi aż marzną szyby w lecie. Jest tylko jeden minus, w zimie na trasie bez przysłoniętej chłodnicy auto osiągnie odpowiednią temp. dopiero po przejechaniu ok 35km
Z przodu dużo miejsca zarówno za kierownicą jak i u pasażera, z tyłu troszkę mało miejsca na nogi, ale da się przeżyć.
Brak jakichkolwiek uwag.
Jak dla mnie superr Miasto lato 6,5 zima 7-8 Średnie lato 5,3 zima 5,8-6 Trasa lato 4,8 zima 5,1 Myślę że te spalanie przy tej poj. i masie to rewelacja.
Lepszego samochody jeszcze nie miałem, a miałem ich kilka. Gorąco polecam sceptyka.
Wydaje mi się że to standard: świece, filtr paliwa, płyny co rok, stabilizatory.
Jedyny mankament to pompa wtryskowa pada w każdym modeli po ok 150000km oczywiście zależy od użytkownika.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DTI 101KM 74kW [l/100km]

5,4