Lista ocen Opel Astra G Sedan 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 (52) - Silnik

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~p.minda@neostrada.pl gg 4735870
Sedan 1.4 16V 90KM 66kW
Głównym kryterium wyboru tego silnika była możliwość zagazowania. Jest to silnik bardzo prostej (wtrysk jednopunktowy) konstrukcji i stosunkowo małej mocy , aczkolwiek jest to bardzo solidna i sprawdzona konstrukcja. Jest on mało wysilony co gwarantuje duże przebiegi bez poważnych awarii. Po zamontowaniu instalacji lpg (mieszalnikowej z komputerkiem) silnik pracuje wyśmienicie !!! Spadek dynamiki i elastyczności praktycznie nieazuważalny....
~łysiutki:P
Sedan 1.4 16V 90KM 66kW
Mimo niewielkiej pojemności całkiem dobry silniczek, przynajmniej w porównaniu do Matiza: niebo a ziemia:D Chociaż do 3 tys. obrotów jest ospały ale później jest znacznie lepiej. \"Ciągnie\" od 40 km/h już od 5 biegu więc jest dobrze. Na normalnej drodze nie trzeba często sięgać do lewarka zmiany biegów, na trasie jednak jeśli chce się dotrzymać kroku innym to już lepiej nawet nie odrywać rąk od lewarczka:P Kocham jego dźwięk od około 120...
~andy85
Sedan 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik 1,4, 8-zaworowy. Cichy, ekonomiczny, elastyczny i dynamiczny na niskich biegach. Jazda miejska nie stanowi żadnego problemu. Na trasie jazda z prędkością 130-140 nie męczy i pozwala prowadzić swobodnie rozmowę. Przyśpieszanie na 5 jest możliwe nawet od 60-70/h bez szarpnięć i dławienia silnika. Przy wyprzedzaniu lepiej zredukować, chyba że różnica prędkości jest znaczna, to mozna śmiało posuwać na biegu bezpośrednim.
~jaro
Sedan 1.4 16V 90KM 66kW
fajny wygląd-to wszystko,awaryjne autko posiadam go od dwuch lat a za cene czesci mozna bylo by kupic drugie. zawor RGR wybijajace sie zawieszenie glosnosc w srodku pow.100km/h itd.... same minusy.jeden plus to spalanie 8-8.5l lpg dobrze ustawiona instalacja(zwykla)sekwencja-szaleje silnik po paru tysiacach-znam 3 przypadki
~Jaszczurek
Sedan 1.4 16V 90KM 66kW
Jak na 1,4 dobrze sobie radzie, można się czepiać że przy wysokich obrotach trochę głośny lub że przy komplecie pasażerów i załadowanym dość sporym bagażnikiem 460l lekko mułowaty ale tak jak napisałem jak na 1,4 to bardzo dobrze sobie radzi, nie gorzej od konkurencji żeby nie powiedzieć że lepiej.
~jarek
Sedan 1.4 16V 90KM 66kW
Czasem pływają obroty, szczególnie, jak jest zimny. Elastyczność OK, na piątce 50 i mniej można jechać, jednak przy wyprzedzaniu trzeba redukować do 3. Ale to jest 1.4 i niezbyt duży moment obrotowy, więc tak musi być. Poza tym radzi sobie całkiem nieźle. Lubi wysokie obroty - typowe dla 16v.
~katowice_zb@bigduo.pl
Sedan 1.4 16V 90KM 66kW
w tydzień po odbiorze z salonu musiałem zażądać dodania tzw. plecionki do układu wydechowego bo w zakresie 90-100km/h wibracje silnika rezonowały w całym nadwoziu. Po tym zabiegu nadal jest ok. i bez wibracji. po 8 latach(!) wymieniłem układ wydechowy bo tłumiki się "sypnęły".
~Filip
Sedan 1.4 16V 90KM 66kW
Podczas wyprzedzania minimalnie odczuwalny jest niedostatek mocy.Prędkość maksymalna podawana przez producenta to 160 km/h,a ja jechałem 175km/h Co do kultury pracy to jest OK. Tym bardziej po takim przebiegu.Elastyczność wystarczająca.Największe "kopyto"ma na 3-ce
~Piotrek
Sedan 1.4 16V 90KM 66kW
Jestem pierwszym właścicielem. Praktycznie bez awarii. filtry oleje rozrząd przy 80000 termostat, od początku pomiędzy wymianami oleju należy uzupełnić ok 0,4 l. Poza tym że trochę słaby 60 kM nie mogę złego słowa powiedzieć. Chociaż można się do tego przyzwyczaić
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Sedan 1.4 16V 90KM 66kW
5,6
~k0
Sedan 1.4 16V 90KM 66kW
Po przesiadce z podobnej masowo poprzedniej wersji, czuć pewną różnicę... Ale szaleństwo to nie jest... Do spokojnej jazdy w zupełności wystarcza, jednak wyprzedzanie długich kolumn rozpędzonych ciężarówek, nie należy do przyjemności...
Opel Astra G Sedan