Ocena kierowcy - Opel Astra H Cabrio

Łukasz, 10 lat temu
Silnik 1.9 CDTI 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Opel Astra H Cabrio 1.9 CDTI 150KM 110kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, ekonomiczny i (jak na razie) bezawaryjny silnik, dający dużo przyjemności z jazdy
W mojej wersji na pewno nie jest to praktyczne ani rodzinne auto. Sprawdza się natomiast niesamowicie jako zabawka do na każdą pogodę, jednak zwłaszcza w słoneczne dni można w pełni nacieszyć się jego urokiem. Wrażenia i frajda z jazdy na bardzo wysokim poziomie, a wygląd auta przykuwa dużo spojrzeń. Osobiście jestem w pełni zadowolony.
Silnik wbrew swojej mocy zachęca do oszczędnej jazdy, dopiero po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu budzi się w nim prawdziwy demon. Jednostka pracuje równo i przyjemnie, a na chwilę obecną również bezawaryjnie.
Biegi wchodzą precyzyjnie, lepiej, niż w poprzednim volvo. Czasem występują problemy z wrzuceniem 1 biegu
Sportowe, twarde zawieszenie jest idealne na autostrady bądź równe jezdnie. Na polskie drogi, zwłaszcza w mieście jadąc w kolumnie samochodów i mając ograniczone pole manewru przy omijaniu dziur trochę daje się we znaki, zwłaszcza na niskoprofilowych oponach. Mimo tego, auto trzyma się drogi jak przyklejone i prowadzi się je bardzo pewnie
Z otwartym dachem (wersja cabrio) widoczność bardzo dobra, z zamkniętym też ok. Dużym plusem jest brak bocznych słupków, dlatego wystarczy lekko odwrócić głowę i jesteśmy pewni czy ktoś koło nas jedzie. Dość szerokie słupki w przedniej szybie, czasem trochę przeszkadzają, ale wystarczy się lekko wychylić aby w pełni kontrolować sytuację na drodze.
Duży minus za bardzo małą ilość schowków. Sterowanie radiem/komputerem dużo mniej intuicyjne niż w poprzednim S40, jednak do wszystkiego można się z czasem przyzwyczaić. Niewielkie możliwości ustawień z poziomu komputera pokładowego.
Grzeje bardzo dobrze, z klimy rzadko korzystam, ale jak potrzeba to też nie mam nic do zarzucenia. Dużo gorsze możliwości regulowania wentylacji niż w poprzednim volvie, jak i wyraźnie słabszy nawiew na najwyższym poziomie. Abstrahując od porównań, wszystko jak najbardziej w porządku.
Wychodzę z założenia, że astra w kabriolecie jest autem dla dwóch osób. Osoby siedzące na przednich fotelach na pewno nie mają powodów do narzekań odnośnie dostępnego miejsca. Z tyłu można wsadzić dzieci, bądź na siłę kogoś na krótką podwózkę.
Bez zarzutów, po zamknięciu dachu w kabinie jest na prawdę cicho. Przed zmianą opon na nowe było dużo głośniej, ale aktualnie jest ok.
Auto dość ciężkie (ponad 1600kg), silnik 150KM, a spalanie na poziomie 7-8l/100km przy wcale niezbyt oszczędnej jeździe. Moim zdaniem rewelacja. Nie jestem w stanie powiedzieć za wiele na temat kosztów napraw, zakładam jednak, że skoro jest to opel to koszty będą do zniesienia.
Porównując z cenami pozostałych kabrioletów z tych roczników astra wypada wyjątkowo dobrze. Taniej można znaleźć jedynie Megane, jednak w mojej opinii astra ma dużo więcej wdzięku. Oglądałem wiele aut w tej kategorii cenowej i jestem zdania, że z innego auta nie byłbym aż tak zadowolony.
Za krótko by powiedzieć, póki co czasem szwankuje zamek centralny od strony kierowcy.
Jak na razie brak problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI 150KM 110kW [l/100km]

7,6