Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

Wojtek, 9 lat temu
Silnik 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Opel Astra H Hatchback 5d 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Auto staje dęba przy muśnięciu pedału hamulca.
Auto kupiłem nowe ( prod. Bochum, Niemcy), za cenę nowej Corsy (około 44 tyś), ponieważ moja obecna astra jest już mocno wysłużona. Samochód przyzwoicie wykonany, sztywny i może się podobać. Niestety silnik w tym aucie psuje całokształt i odbiera właściwie całkowicie przyjemność z jazdy. Nie piszę tego, żeby lamentować nad swoim losem, a jedynie po to przygotować Was-potencjalnych kupców czego możecie się spodziewać.
Silnik jest tragiczny. Trzeba to powiedzieć wprost. Jestem raczej spokojnym kierowcą i spodziewałem się, że 1.4 nie będzie demonem szybkości, ale to z czym mamy do czynienia tutaj przechodzi ludzkie pojęcie. Silnik jest głośny, mało elastyczny, a reakcja na pedał gazu bardzo słaba. 90 koni może i jest na papierze, ale moje obecne 80-konne 1.7 cdti z przebiegiem ponad 300 tyś km bije ten silnik na głowę pod każdym względem. Całość okupiona jest spalaniem około 7-8 litrów benzyny w cyklu mieszanym z przewagą trasy, co też nie jest wynikiem rewelacyjnym.
Skrzynia przeciętna. Drążek zmiany biegów ładny i to byłby koniec plusów. Mało precyzyjna, biegi wchodzą ciężko, myślałem, że z biegiem czasu się "wyrobi", niestety tak się nie stało Przełożenia zdecydowanie za krótkie. Przy 120km/h prawie 4000 obr/min.
Układ jezdny mi odpowiada. Jest twardo, sztywno i cicho auto trzyma się drogi i nie wychyla zbytnio na boki. Jeżeli natomiast szukasz komfortu rodem z laguny, to tu go nie znajdziesz.
Bez zarzutów. Ścięta szyba tylna i niska linia dachu utrudnia wyjazd z garażu pod domkiem, ale to szczegół. Lusterka duże z obserwacją martwego pola.
Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce, ale muszę przyznać, że wnętrze mi się podoba. Jest przyzwoicie wykonane, materiały są wysokiej jakości, jak na tę klasę samochodu. Nic nie trzeszczy, auto sprawia wrażenie solidnego i zwartego.
Ogrzewanie wydajne. Klimatyzacja niekoniecznie, po dłuższym postoju w nasłonecznionym miejscu, trzeba poczekać nawet 15 min aby temperatura spadła do komfortowego poziomu nawet pracując na zamkniętym obiegu. Ponadto odczuwalnie pogarsza i tak już słabe osiągi. Wzrost spalania około 2l/100km w mieście.
Z przodu wystarczająco miejsca, z tyłu brakuje przestrzeni na nogi, ale jak dla rodziny 2+1 auto w sam raz gabarytowo.
Silnik na luzie praktycznie niesłyszalny, podczas jazdy w trasie staje się głośniejszy niż mój dotychczasowy diesel.
Niestety tylko przeciętnie. Pali dość sporo jak na 1.4 i mój styl jazdy. W trasie przy prędkościach średnio 100-110 km/h pali około 7,5l/100. W mieście około 9-10l/100km.
Auto kupiłem po rewelacyjnej cenie i z dobrym wyposażeniem (klima, audio, el szyby i lusterka, skórzana kierownica, felgi strukturalne), chociaż przyszedłem do salonu z zamiarem kupna corsy, która okazała się o 1000 zł droższa!). Gdybym mógł cofnąć się w czasie na pewno kupiłbym tą Astrę jeszcze raz, ale z silnikiem 1.6 minimum, nawet gdyby miało mnie to kosztować te 5 tyś więcej, bo auto na prawdę warte swojej ceny.
Tylko elementy eksploatacyjne.
Tylko elementy eksploatacyjne.