Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

b3rs_pl, 10 lat temu
Silnik 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Tak, na początku byłem sceptyczny ale silnik na prawdę sprawdza się w codziennym użytkowaniu.
Przez 3 lata użytkowania nie było absolutnie żadnych awarii. Samochód prowadził się pewnie i gwarantował w miarę dobre osiągi. Był to mój pierwszy samochód, ale w rodzinie mieliśmy każdą generację astry i ta, moim zdaniem, jest najlepsza (nie licząc najnowszej). Samochód kupiłem z przebiegiem 47 tysięcy, sprzedałem jak miał prawie 90 tysięcy. Uważam, że jest to znakomity samochód dla młodych kierowców i zdecydowanie nie żałuję zakupu.
Silnik sprawuje się bardzo dobrze. Nie jest to może jednostka sportowa ale można nią szybko ruszyć spod świateł. Do tego wykazuje całkiem sporą elastyczność na wyższych biegach. Jazda ekonomiczna do 2,5k obrotów, dynamiczna - zmiana biegów przy 5-6k. Niestety spalanie jest dość wysokie przy dynamicznej jeździe, ale to jest dość oczywiste.
Bez problemów.
Precyzyjny, chociaż promień skrętu mógłby być mniejszy.
Z widocznością nie ma problemu. W lusterku wstecznym widać całą szybę tylną, lusterka boczne są długie i można nimi objąć znaczny obszar drogi. Słupki są raczej wąskie i nie przeszkadzają przy obserwowaniu sytuacji przed samochodem. Z cofaniem też nie ma problemu.
Ergonomia do przyjęcia, brakuje mi pełniejszej obsługi BC z kierownicy (nie można wywołać opcji, zatrzymać odtwarzania itp.). Czasem niestety muszę oderwać wzrok od jezdni, żeby coś włączyć czy przełączyć. Zawieszenie jest w miarę wysokie i bardzo solidne. Jest też dość sztywne. Brakuje mi trochę informacji na wyświetlaczu takich, jak informacje o klimatyzacji i dmuchawie, ale może być to związane z tym, że wymieniłem fabryczny wyświetlacz na lepszy. Fotele wygodne, nie ma problemów w dłuższych trasach.
Niestety samochód nie grzeje się zbyt szybko co jest odczuwalne w zimie. Po wyłączeniu klimatyzacji w kabinie unosi się nieprzyjemny zapach, ale działa bez problemu.
Nie czułem się przytłoczony za kierownicą ani na tylnej kanapie. Problemy mogą się pojawić, gdy samochód wiezie 4-5 osób, ale to raczej normalne w tym segmencie.
Przy włączonej muzyce często nie słyszę silnika. Przy prędkościach powyżej 110 jest już dość głośno. Przydałby się 6 bieg bo silnik wchodzi już na 3000 obrotów. Odbija się to też na wysokim spalaniu a nie są to nawet prędkości autostradowe.
Części może nie są najtańsze ale za to auto ani razu mi się jeszcze nie zepsuło. Spalanie jest w miarę dobre jak na samochód sprzed 9 lat. Przez 3 lata użytkowania musiałem wymienić akumulator, świece, przednie amortyzatory i tylne tarcze hamulcowe. Nie najgorzej...
Za astrę z roku 2007/2008 zapłaciłem 24 000 zł z oponami zimowymi. Mogłem się trochę potargować ze względu na słabe wyposażenie i brak dokumentacji ale i tak jestem zadowolony. Samochód sprzedałem za 18 tysięcy.
Brak
Brak