Lista ocen Opel Astra H Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 (26) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Civic
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Zdecydowanie najlepszy element. Auto prowadzi się pewnie, stabilnie, dobrze wchodzi w zakręty, jak i pewnie jedzie na wprost. Świetne prowadzenie na autostradzie, jedzie jak pociąg po szynach, nawet przy prędkościach rzędu 150-160 km/h nie czuć drgań kierownicy a samochód pozostaje stabilny. Dodatkowo zawieszenie jest dobrze zestrojone, całkiem komfortowe i dobrze wybiera nierówności. Wspomaganie w punkt, ani za słabe ani za mocne.
~Kuba
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Układ jezdny jest sprężysty, auto bardzo dobrze się prowadzi. Problemem jest trwałość. Auto zakupiłem z pękniętą sprężyną przednią (wymiana kompletu), po roku pękła tylnia (kolejna wymiana). Łączniki stabilizatora są !!!plastikowe!!! ich trwałość jest również słaba (ja wymieniałem je raz). Po 9 latach na przeglądzie diagnosta zakwalifikował wszystkie tuleje metalowo-gumowe do wymiany (ja już tego nie robiłem).
~robert_gze
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Nie mam zastrzeżeń. Na polskie warunki zawieszenie jest w sam raz. Kierownica chodzi dosyć ciężko, trzeba włożyć trochę siły, ale bez przesady. Przy wyższych prędkościach czuć samochód. Nigdy nie bałem się wchodzić w łuk czy ciasny zakręt z większa prędkością. Zawieszenie to chyba największy plus tego samochodu.
~PaulHopp
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Jeden z niewielu plusów tego auta, to zawieszenie. Przy dużych prędkościach auto nie buja się na boki, dobrze trzyma się zakrętów, pozwala na zdecydowane manewry. Po wymianie drążków kierowniczych (przy ok 140 tyś.) zawieszenie prawie jak z fabryki.
~Bober
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Tutaj problemy pojawiły się przy 180 kkm gdzie do wymiany było całe zawieszenie bez przerwy coś stukało. Radza dobrze sprawdzić mocowanie amortyzatorów pod maską zdarzyło mi się że przerdzewiało i wyskoczył amortyzator na szczęście przy nie dużej prędkości.
~Gary
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Panowie z Opla mnie zadziwiają - tym razem na niekorzyść. Czemu mniejsza Corsa o niebo lepiej trzyma się asfaltu niż koleżanka Astra?? Dochodzą do tego czasami dziwne wibracje na kierownicy. Serwis nie widzi problemu - ten typ tak ma i już.
~paul-m.
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
bardzo pewnie trzyma się drogi zapewniając zadowalający komfort ,felgi 16\" są niezbędne!trochę wrażliwy na koleiny,można bez większego zmęczenia robić długie trasy, trudno tu się czegoś czepić;
~rutecki4
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Auto pewnie trzyma sie drogi, ESP reaguje bardzo dyskretnie, mozna szybko pokonywac zakrety, odporny na boczne podmuchy wiatru, nie nurkuje podczas hamowania, komfortowe resorowanie, cicha praca zawieszenia.
~aida 36
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
świetnie trzyma się drogi a uwierzcie mi lubię agresywną jazdę, skręt rewelacja praktycznie mogę wcisnąć się wszędzie gdzie chcę bez obaw że coś przerysuję etc....chyba kobieta projektowała to auto:)
~nigdy więcej opla
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Auto niestabilne w zakrętach, wyrzuca z zakrętu, mało komfortowe boli głowa od dłuższej jazdy, poprostu jak dla mnie jest zbyt miękkie! Bardzo delikatne przednie zawieszenie.!
Opel Astra H Hatchback 5d