Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

danio, 14 lat temu
Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Rok produkcji 2004
Opel Astra H Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : rewelacyjne zawieszenie, świetnie trzyma się drogi
Układ elektryczny : uszkodzony siłownik centralki jednych z drzwi, dwa razy w ciągu 3 miesięcy wymieniałem syrene od alarmu(cena w serwise opla wraz wymianą ok 100zł)
Jestem zadowolony z autka i polecam innym chętnym na kupno astry H. Warte jest ceny.
Jak dla mnie trochę za głośny ale to tylko jedyny minus który zauważyłem.
Skrzynia biegów nie nadaje się do szybkich zmian, typowe dla opla, czasem haczy wsteczny. Ogólne jestem zadowolony, to nie jest samochód rajdowy a ja nie jestem rajdowcem:)
Jestem bardzo zadowolony. Autko jest bardzo sztywne, trzyma się drogi i praktycznie nie wymaga napraw nawet po jeździe na polskich drogach. REWELACJA!!!
Widoczność nie jest najgorsza no ale to nie jest typowe auto miejskie. Ma ładną linie nadwozia, która zabrała widoczność. Większość kierowców nie powinna mieć problemów z widocznością.
Autko jest czytelne w środku i wszystko jest pod ręką, jedyny minus(taki malutki) to obsługa klimy. Włączenie i wyłączenie sprężarki klimatyzacji wymaga wchodzenia w opcje komputera.
Zimą szybko się nagrzewa no i odparowanie szyb z klimą w kolka sekund. A latem przyjemny chłodzik wieje w buźke i nie tylko. SUPER
Przestrzeń miło mnie zaskoczyła jest na prawde dużo miejsca jak na tę klase autka, np. audi A3 nie ma szans
Z wyciszeniem jest tak sobie, jak dla mnie trochę za głośny silnik, ale nic poza tym nie skrzypi i nie piszczy
Zużycie paliwa w normie, nie mogę narzekać, choć troszkę wyższe niż podaje producent. No ale mam już trochę przejechane. Komputer średnie zużycie pokazuje mi niezmiennie 7,3/100km
jak na auto nowe cena jest za wysoka, ale kupując astre używaną cena jest przystępna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW [l/100km]

7,3