Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

Rafał, 4 lata temu
Silnik 2.0 turbo ECOTEC 200KM 147kW
Rok produkcji 2006
Opel Astra H Hatchback 5d 2.0 turbo ECOTEC 200KM 147kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jakby go tak rdza nie żarła byłoby miło.
Auto kupiłem dokładnie 4 lata temu przy przebiegu 120000, przez 4 lata zrobiłem nim 50 tysięcy głównie w trybie mieszanym i muszę przyznać, że jak teraz szukam nowego nabytku to strasznie ciężko znaleźć coś co mnie zadowoli. Astra świetnie się prowadzi jak na FWD, precyzyjna skrzynia M32, niby awaryjna aczkolwiek ja problemów nie miałem z nią żadnych i dalej dobrze działa. Świetne biksenony skrętne w tej klasie auta z tego roku to rzadko spotykana rzecz. Jedyne na co mogę narzekać to zbyt twarde zawieszenie, mam pełen pakiet OPC line, dodatkowo poprzedni właściciel wymieniać musiał sprężyny na sportowe przez co czuć każdą nierówność.
Fajnie wkręca się na obroty już od okolicy 2 tysięcy.
Precyzyjna skrzynia choć ma opinie awaryjnej.
Jak na przednio napędówkę jestem miło zaskoczony.
Tutaj nie ma tak różowo, lakier sam z siebie zaczął odchodzić przy klamce z tyłu - trzeba było lakierować drzwi. Mam pakiet OPC line, przy progach zaczęła wychodzić rdza na błotnikach z przodu i z tyłu - do lakierowania. Dodam tylko, że przed lakierowaniem był położony fabryczny lakier, nic nie było naprawiane wcześniej.
Ok.
Z tyłu mogłoby być lepiej dla pasażerów, ja mam 1,85 i fotel dość daleko odsunięty, jak ktoś wyższy wsiądzie za mnie to czuję jego wbijające kolana.
Ciężko tu coś napisać, mam sportowy wydech założony to też moja opina nie będzie wiarygodna ;)
2.0 turbo benzyna musi swoje spalić, chociaż ja i tak jestem zaskoczony na plus bo nawet przy ostrej jeździe nie wziął mi więcej jak 11l w trybie mieszanym. Aktualnie zimą na 205/55/16r pali 9,5 Na trasie jadąc 120km/h 8l
W tych pieniądzach znaleźć coś równie dobrze wyposażonego i szybkiego raczej nie realne.
Z drobiazgów jakieś lekkie wycieki z pod pokrywy zaworów, uszkodzony wężyk chłodnicy i to chyba tyle.
10 tysięcy temu miałem robione pierścienie i wszystkie uszczelki w silniku, powodem było przepalanie oleju 1l na 1000km i niebieski dym z rury. Niby koszt nieduży bo coś koło tysiąca zł i po problemie ale niesmak pozostał.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 turbo ECOTEC 200KM 147kW [l/100km]

9,3