Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

skyrider, 5 lat temu
Silnik 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Opel Astra H Hatchback 5d 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW 2005-2013 - Oceń swoje auto
Ogólnie bardzo fajne auto. Praktyczne i jeszcze ładne nadwozie, nieskomplikowane rozwiązania techniczne. Jeśli się umiejętnie jeździ, to nie odstaje od większości klasycznych autek na rynku. Ładny moment obrotowy 200 Nm w tak małym silniku, choc w niższych zakresach obrotowych ten silnik się męczy. Na trasę idealny 6 bieg ( np 120km/h i 2200 obr/m lub 140 km/h i ok 2500 obr/m ) Drażni mała ilość schowków i półek ( np nie można zmieścić butelki w drzwiach, położyc telefonu aby był do niego wygodny dostęp, jakieś schowki na okulary, pieniądze, drobiazgi ). Wentylacja wydaje mi się niezbyt wydajna choć może to być tylko moje odczucie. Dość duży promień skrętu jak na tak niewielkie auto. W porównaniu z innymi modelami ( Skoda Octavia 2 FL, Seat Leon 2, vw Polo 2012rok, vw golf 5 ) wydaje mi się, że cięzko pracuje układ kierowniczy - jest jakby toporny. Dość niskie ceny części zamiennych oraz są bardzo dostępne. Poza tym, nauczyłem się jeżdzić tym autem i udało mi się bez problemu rozpędzić go do 180km/h ( oryginalne rozmiary kół ). Wtryskiwacze Bosch dające się regenerować. Mi się przytrafiła ta dość droga naprawa. Przy okazji zregenerowałem pompę paliwa. Całość po znajomości kosztowała 4100 PLN. Brak DPF-u fabryczny jako duży plus jeśli chodzi o eksploatację. Norma spalin 1,2 na testach diagnostycznych wyszło mi średnio 0,55 :) W kwocie do 20tyś PLN auto z roku 2010, diesel nowoczesny, bezwypadkowy samochód, krajowe pochodzenie ciężko znaleźć. Przydałoby się lepsze nagłośnienie fabryczne do radia. Wygodne sterowanie radiem w kierownicy. Jeśli znajdziecie sprawdzony pojazd to polecam zakup tego modelu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW [l/100km]

5,4