Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

tomek996, 10 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2004
Opel Astra H Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo oszczędny przy zrównoważonej jeździe i całkiem elastyczny.
Układ elektryczny : CIM, zamek centralny, ogólnie
Ogólnie auto jest bardzo ładne zwłaszcza z pakietem opc, standardowo mi się nie podoba wygląda zbyt dziadkowato ;)
Nie mogę złego słowa powiedzieć, silnik zdrowy, zero wycieków (raz miałem wyciek z miski olejowej, naprawione i od tamtego czasu spokój). Tankuję tylko paliwo V-Power Nitro+, bo dla mnie różnica jest ogromna. Wcześniej tankowałem BP Ultimate i maksymalny zasięg na zbiorniku wg komputer jaki udało mi się osiągnąć to 1009 km, na V-Power 1280km !
Raczej do najlepszych nienależy, ogólnie dosyć toporna, dosyć ciężko chodzi.
Jak dla mnie to jest dobrze, można ciasno zakręty pokonywać, dyść wygodny w prowadzeniu.
widoczność jest całkiem spora, chociaż jak masz czujnik deszczy to lusterko jest tak wielkie, że czasami świateł nie widać jak stoisz. Taki wielki klocek na środku szyby.
Przy automatycznej klimatyzacji ja zapominam, że wogóle coś tam trzba ustawiać, cały rok z klimą na 22 st.C i nic się z nią nie dzieje. Oczywiście co roku przegląd.
Dosyć ciasno ale dla 4 pasażerów może być, 5 to już ciasno jak cholera.
Mogłoby być lepsze, ale przy niskich obrotach do 2 tys to zapominam, że wogóle jest tam silnik, przy dużych obrotach to już inna historia..
Jest tego modelu dużo na rynku a co za tym idzie sporo zamienników dobrej jakości. Ja wymieniam co roku olej+filtry(oleju, powietrza, kabinowy)[250zł], raz na 2 lata filtr paliwowy. Tarcze i klocki w sierpniu 2013 przód+tył [700zł].
Ciężko się wypowiedzieć o używanym aucie, ale jako nowe za ponad 70 tyś raczej można wymagać czegoś lepszego w wykonczeniu.
Bardzo denerwujące usterki związane z elektryką, a to bezpiecznik, a to pompka spryskiwacza, a to centralny zamek drzwi tylnych ogólnie można by tak w nieskończoność, ale jak razy wystąpi i naprawisz to porządnie to kolejnego razu nie uświadczysz. Trzeba pamiętać, że naprawianie tanimi zamiennikami to nie naprawa a jedynie odłożeniu problemu na później.
Najpważniejsza to typwa usterka układu CIM(coentralny moduł kierowniczy) często pada tam czujnik skrętu przez co może powodować niepoprawne działanie kierunkowskazów(są one sterowane elektronicznie) oraz wyłączenie się układu ESP, koszt naprawy to wg ASO 700 zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

5,9