Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

Michał, 5 lat temu
Silnik 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2005
Opel Astra H Kombi 1.8 ECOTEC 125KM 92kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Auto nijakie bez wyrazu i charakteru typowy du...woz. nie ma tego czegos czym charakteryzuja sie wloskie auta. Mam ja dopiero pol roku a kompletnie mie sie znudzila. Kazda jazda jest koniecznoscia a nie przyjemnoscia. ( w stilo bylo odwrotnie) teraz moge napisac z pelna odpowiedzalnoscia kolejne auto bedzie na 1000% wloskie
125 konny motor bez problemow radzi sobie z Astra nie ma problemow z wyprzedzaniem nawet na 5 biegu . Ale po 125 koniach spodziewalem sie lepszej dynamiki. ( moze dlatego ze moje poprzednie auto stilo 1.2 zdawalo sie miec wiecej niz 80km) jedna gwiazdke odejmuje za beznadziejny dzwiek
Tu jest zdecydowanie gorzej niz przy silniku robi to co do niej nalezy ale zdarza sie jej zgrzytnac lub przychaczyc. Ponadto krotkie przelozenia sprawiaja ze pomimo predkosci maksymalnej 210km/h auto kompletnie nie nadaje sie na autostrade jest w nim zwyczajnie głosno. ( w stilo bylo znacznie ciszej)
Jest twardo niewygodnie a mimo to prowadzenie nie powala. ( rowniez tu stilo wyraznie bije astre bylo miekkie a mimo to lepiej sie prowadzilo)
Wszystkie przelaczniki sa logicznie rozmieszczone a ich obsluga nie nastrecza trudnosc. Ale za brak miejsca na kubki i tylko jeden schowek odejmuje 3 gwiazdk ( stilo mialo 4 schowki i miejsca na kubki wiec wiem jakie to przydatne)
Klimatyzacja ma taka wydajnosc ze nawet w najwieksze upaly w aucie moze byc zimno. Ogrzewanie ciut gorzej.
Auto duze i przestronne nikt nie narzeka na brak miejsca. Mam 189 cm i siadam sam za soba
Tu jest beznadziejnie przy 120/130 jest glosniej niz w stilo przy 160/170
Na razie auto jest tanie w utrzymaniu spala okolo 9 litrow LPG przez pol roku i 20 tys km zadnych napraw nie mialem
Cos trzeszczy w lewym przednim slupku ponadto w rolecie polamaly sie zatrzaski pozatym ok
Brak
Brak