Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

Slawekch1971, 12 lat temu
Silnik 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Opel Astra H Kombi 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW 2005-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę nieżle jeżdzi... Nie słuchajcie opinii że to beznadziejny silnik do tego samochodu.. Warto się przejechać zanim się go kupi. JA tak zrobiłem..
Samochodzik nadaj się do codziennej jazdy (brak DPF-a)i oczywiście na dłuższe wypady (patrz bagażnik). Wygodne siedzenia sporo miejsca w środku i oszczędny silnik. Jeżdzi naprawdę nieżle. Sztywne zawieszenie powoduje że samochód jest bardzo bezpieczny w prowadzeniu może mniej komfortowy niż francuskie ale ja preferuję osobiście bezpieczeństwo.
Nie wiem co wszyscy chcą od tego silnika... Narzekaja i narzekają. Ja jestem w pełni zadowolony. Dobra elastyczność liczy się bardziej niż szybkie ruszanie. Smiga lepiej niz 90Km benzynówka.. Smiało polecam jeśli ktoś potrzebuje oszczędny samochód do jazdy.
Biegi wchodzą płynnie i bez haczenia.. Chyba po prostu OPEL.
Twarde zawieszenie i dobre trzymanie się drogi pomimo tego że to kombi.. :-))
Po prostu OK. Duże szyby i lusterka..
Przyciski są w dobrych miejscach choć zdarza mi się włączyć klimę przypadkiem gry zmieniam obieg powietrza (notabene jest za nisko umieszczony)i troszkę małe przyciski od klimy i obiegu zamkniętego umieszczone obok siebie..
Wentylacja OK ale nagrzewanie wnętrza w zimę (-15 st).. Porażka.. To w końcu diesel.. Trzeba przejechać z 15 km żeby zaczeło grzać zwłaszcz jeśli stoi na dworku... Ale później jest OK
Z przodu przestrzeni jest wystarczająco (mam 184 cm) ale za to z tyłu troszkę brakuje.. Dla pasażerów może nie ale jak jest dziecko w foteliku... :-(( Ale za to bagażnik na piątkę. Duży i o prostych ścianach.. 500 litrów ale naprawdę jest gdzie włożyć bagaze dla trzech osób, zabawki, wózek głęboki... I zamyka się roleta :-))jak się dobrze upchnie..
Jak juz się nagrzeje silnik to na trasie jadąc człowiek nawet nie wie że to ropniaczek..
Paliwka zużywa tak od 4,5 (trasa)-6,8 (miasto zimą). Ale średnio liczac gdy jeżdzę po warszawce i troszkę pod miastem wychodzi tak ok 6,2 literka.. No rewelacji nie ma ale to jednak 1300 cm.. Trzeba troszkę wlać jak się chce jeżdzić dynamicznie
Myślę że cena jak za taki samochód jest atrakcyjna tym bardziej, że w tej wersji silnikowej jest w cenie benzynki albo nawet troszke tanszy (dlaczego - nie wiem. Sporo miejsca duży bagażnik klima 8 poduszek... A utrzymanie nie kosztuje dużo. Samo OC bardzo niskie (1248 cm3)
CZasami spali się żarówka świateł mijania (utrudniona wymiana od strony wnęki koła) a tak nic... A jeszcze piszczy łożysko paska ale z wymianą to ma kosztować ok 150-200 zł (oczywiście pasek też).
JAk na razie przejechałem nim 32 tyś i siadł tylko EGR.. Ale podobno wymiana pomaga na 100 tyś km.. Zobaczymy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW [l/100km]

5,7