Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

mivos, 13 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2004
Opel Astra H Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Nieważne jak auto przyśpiesza, ważne jak hamuje! I już kilka razy Astra ratowała mi skórę.
Przeniesienie napędu : Koło dwumasowe podobno ma wytrzymać całe życie auta, atu klops..
Układ hamulcowy : Klocki się ścierają szybko przy dynamicznej jezdzie, auto waży prawie 1.5 tony więc jest co zatrzymywać.
Ogólnie szukałem auta do 5-6 lat w dieslu, taniego w eksploatacji, częsciach i tak żeby jeszcze oko cieszył. Padło na Astre H i Focusa II. Focus w środku to porażka, zero wyrazu. Astra jest zaawansowana elektronicznie i ma ładne wnętrze, stylowe i niepowtarzalne. Focus jest nijaki.
Wydaje mi się że, jest za głośny. W Astrze F 1.4 benzyna nei było prawie słychać silnika w kabinie na biegu jałowym, tu silnik jest słyszalny. Ale to diesel więc może tak ma... Silnik ciągnie dopiero od ok. 1700 obrótw.
Bardzo fajna skrzynia, krótki lewarek, precyzyjna praca, elegancki przycisk do wstecznego , detal ale cieszy.
Dobrze wchodzi w zakręty ( opony 205/55 16tki) czasami jakby \'myszkuje\', ale pozaty dobrze się prowadzi.
Do tyłu w kombi lepiej korzystać z lusterek, do przodu ok ale jak we wszystkich nowszych autach grubość przednich słupków trochę przeszkadza.
Przyciski ok, sterowanie nawiewami też. Radio też łatwe w obsłudze. Brak tylko trochę jakichś dodatkowych schowków.
W zimie jeszcze nie wiem, ale klima (manualna ) działa ok, plus nawiew na nogi do tyłu daje radę. Przy jezdzie w 5 osób przy deszczu problem z parowaniem szyb z tyłu. Ale jazda w 2 osoby super, zero pary.
Kierowca ok, pasażer ok. Z tyłu jak na tę klasę średnio. Tylna kanapa dla 2 osób jest ok, dla trzech to już mały komfort.
Tak jak napisałem przy silniku, trochę za głośno. Do 120km/h jest jeszcze znośnie ale powyżej już przydaje się funkcja automatycznego podgłaśniania radia.
Myślałem że będzie lepiej. Początkowo przy delikatnej jezdzie było 4.7L/100km ale po przyzwyczajeniu i oswojeniu się z autem szybko urosło :(
Pomimo że auto należu do nie najtańszych wiesz za co płacisz.
Jak narazie to brak. Oby tak dalej.
Zaczyna padać koło dwumasowe, aut drży przy przyśpieszaniu na pewnym zakresie obrotów.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

5,6