Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

młody, 7 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2005
Opel Astra H Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Początkowo nieufnie do niego podchodziłem - brałem co było, ale ostatecznie jestem zachwycony! Bardzo funkcjonalny, nadaje się i do miasta w ciasne uliczki i w trasę z kompletem pasażerów i bagażami. Do tego ładny, komfortowy i można go trochę przydepnąć.
Nastawiałem się początkowo na benzynę z LPG, ale ostatecznie trafił się diesel. Ładnie choć ciut za głośno pracuje i ma przyzwoite spalanie przy dynamicznej jeździe. 100KM to wystarczająca moc nawet z kompletem pasażerów i bagażami.
Brak zastrzeżeń, chodzi szybko, lekko. Tylko na autostradzie brakuje 6 biegu.
Prowadzi się wyśmienicie i wybacza błędy.
Dla niższych osób linia okien może być za wysoka. Ja osobiście lubię siedzieć nisko i tak też mam fotel ustawiony i nie narzekam, wszystko widzę. Do tyłu także nie ma problemu z widocznością.
Niektórzy narzekają na natłok przycisków na konsoli środkowej, wg. mnie jest ona bardzo czytelna i intuicyjna. Gwiazdkę odejmuję za powracające lewarki kierunkowskazów i wycieraczek oraz za brak wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej.
Klimatyzacja automatyczna działa sprawnie, ogrzewanie także.
Ciężko mi pisać o miejscu dla pasażerów, jak na razie nikt nie narzeka. A dla kierowcy nie wiem po co więcej przestrzeni. Do tego całkiem spory bagażnik o foremnym kształcie.
Mógłby być lepiej wyciszony, męczy zwłaszcza przy prędkościach powyżej 130. Na co dzień po mieście super, osobiście lubię jak słychać trochę dźwięk silnika.
Nie mam powodów do narzekań, żadnych niespodzianek. Choć już jazda po mieście z klimatyzacją ciągnie spalanie nawet do 8l/100km
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, za te pieniądze nie spodziewałem się tak dobrze utrzymanego i wyposażonego auta. Wszystkie szyby elektryczne, regulacja fotela góra dół, regulacja kierownicy w 2 płaszczyznach, klimatyzacja auto., przednie światła przeciwmgielne, drewniane wstawki wewnątrz. Jest lepiej niż się spodziewałem.
Drobne problemy z elektryką.
jak na razie, odpukać brak. z poważniejszych rzeczy wymieniane tylko części eksploatacyjne zgodnie z zaleceniami producenta.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

6,2