Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

Damian, 6 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2009
Opel Astra H Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Najważniejszy element auta, z którym nie ma najmniejszych problemów
Karoseria : Trzeba przypilnować rdze w okolicach maski, i klapy
Jeśli ktoś sobie kupi to auto, z pewną historią i w dobrym stanie, z pewnością nie będzie żałował. przy zakupie nie należy patrzeć na przebieg, ale na stan ogólny, bo przebieg na prawdę nie robi różnicy. Mój 8 letni opel ma prawie 280 000 i brak powodów do niepokoju. Ogólnie to w 100% polecam ten samochód, wymaga przyzwyczajenia się, lecz gdy to zrobimy astrę można na prawdę pokochać, nawet w najmniej atrakcyjnym nadwoziu ( kombi), które mimo wszystko może się podobać. Środek według mnie, w przeciwieństwie do innych opinii, jest bardzo ładny i estetyczny, jest komputer pokładowy, ładne listwy ozdobne, i wygodne fotele. Warte przypomnienia jest także bardzo, bardzo dobra jakość audio, jak dla mnie brzmi jak w klasie premium. Podsumowując, funkcjonalność, stosunkowa niska cena, mała ( a nawet jej brak ) awaryjność, niskie spalanie a także bardzo bogate wyposażenie będzie największymi zaletami tego auta, większych wad się nie doszukałem. SERDECZNIE POLECAM
Do silnika żadnych zastrzeżeń, na karku prawie 280 tysięcy, a nic nie wskazuje na jego użycie
Najbardziej brakuje 6 biegu, który zapewne jeszcze bardziej zmniejszyłby spalanie, oprócz tego nie ma się o co przyczepić.
W tej kwestii nie ma żadnych problemów, jedyne co może denerwować, to dosyć mały promień skrętu.
Siedzi się nisko, aczkolwiek jest to jedynie kwestia przyzwyczajenia, widać wszystko co trzeba.
W lato nawet na zimnym silniku można włączyć ogrzewanie na maksa, bądź klimatyzacje i najniższą możliwą temperaturę i osiąga się od razu pożądany efekt, w zimę jednak trzeba chwilę zaczekać aż auto się trochę rozgrzeje a potem grzeje bardzo szybko i dobrze. ( posiadam automatyczną klimę ).
Jeśli chodzi o kierowce i pasażera z przodu miejsca jest tyle co potrzeba, z tyłu trochę mniej niż się można spodziewać jednak podróż dla 4 osób nie będzie sprawiać problemów, jedynie można narzekać na brak uchwytu na napoje, jednak ja korzystam z tego w drzwiach.
Jedyna rzecz do której mogę mieć jakiekolwiek zastrzeżenia, wydaje mi się że powinno być nieco ciszej jednak jest to do przyzwyczajenia, i przy wyższych prędkościach ( + 110 km/h) silnik pracuje bardzo równo i jakby się wycisza także w trasie nie ma z tym problemów.
To chyba najważniejszy z punktów, w którym astra spisuje się najlepiej jak tylko się da. Kupiłem auto równo rok temu, od tego czasu na samym początku inwestycja w wymianę gum stabilizatora, i dwa razy wymieniane filtry i olej. Oprócz tych rzeczy tylko i wyłącznie paliwo, którego co najważniejsze astra nie zużywa zbyt wiele ! Oczywiście najważniejsza w tym wszystkim jest regularność, mój egzemplarz pochodzący z 2009 roku ma przejechane 276 000 km, i przed moim zakupem ( 30 tysięcy wcześniej) 100% napraw w serwisie Opla, jednak ja nie uważam, że trzeba to właśnie tam robić by samochód dobrze nam służył, dbanie o samochód i przeprowadzanie dobrych i regularnych serwisów zdecydowanie wystarczy.
Nie ma się co oszukiwać, w cenie jaką oferuje opel, w żadnej innej marce nie otrzymamy tak młodego auta, niezawodnego oraz taniego w utrzymaniu samochodu. Trzeba pamiętać też o bardzo bogatym wyposażeniu, które posiada większość astr na rynku ( tempomat, klimatyzacja automatyczna, wielofunkcyjna kierownica itp ) i w tej klasie, w innej marce i oczywiście w tej cenie, raczej nie znajdziemy lepszego rozwiązania niż opel.
Brak usterek, chyba że przypiszemy do tego rdze która pojawiła się na masce, i zaczyna wychodzić w okolicy listwy i klapy bagażnika, jednak koszt koło 250 zł, pozwoli na nie zamartwianie się tym przez długi czas.
Brak poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]