Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

preux, 13 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawde dobra jednostka chwale ten silnik, silnik fiata cammon rail gdzie inne firmy dopiero teraz to montują cichy, dynamiczny, ekonomiczny.
Mi to auto pasuje mimo kilku niedociągnięć uważam że wypada lepiej na tle konkurencji jaką napewno jest passat i mondeo, jedynie Focus i mazda 6 tutaj niewiem jak technicznie i doznaniowo to ocenić ale moja astra podoba mi sie z wyglądu bardziej. Więc ogólnie polecam to auto ma naprawde dobry silnik, reszta tez na Dobrym poziomie. Zrobiłem sobie teraz taki rachunek zakupu i wyszło mi że dobrze zrobiłem kupując to auto.
Silnik w tym aucie jest mocną stroną, moc 120km jest wystarczająca do sprawnego poruszania i wyprzedzania, 150km to optymalne zestawienie. Silnik pracuje cicho szczególnie po rozgrzaniu. Jest to jednostka elastyczna jak na 4 cylindry.
Skrzynie biegów również ocenie dobrze czyli 4. Moj przebieg aktualnie to 176 tys. a biegi wchodzą bez zastrzeżeń. Dobrze zestrojona z silnikiem. 6 bieg na trasie powoduje, że spalanie jest na dobrym poziomie, dla porównania passat 1,9 130km z pięcio stopniową skrzynią pali dużo więcej.
Kolejna 4, auto trzyma sie drogi w zakrętach, tam gdzie golfem hamowałem, astrą jade na pewniaka. Zawieszenie - cóż nie jest to luksus i wygoda ale dość dobrze radzi sobie z nierównościami nie trzęsie całą budą. Do tego tanie w naprawach bo to prosta konstrukcja. Nie trzeszczy nic w środku jadąc po dziurach. Przyzwoite !
Jest to kombi, w żadnym kombi nie ma super widoczności - jednak lusterka są ok. do tyłu przez szybe coś widać. Ja cofając do wiaty dotknąłem sie z belką drewnianą która była na wysokości znaczka opel poprostu nie widziałem. Trzeba mieć oczy z każdej strony to poprostu kombi.
Tutaj przeciętnie żadnych schowków brak uchwytu na kubek (ten brak uchwytu mnie denerwuje no nie ma gdzie postawić czegokolwiek, pcham butelki w drzwi) mam zamontowany uchwyt na telefon przyanjmniej jego mam gdzie odstawić, pozatym troche ciasno, w vektrze jest lepiej jak ktoś potrzebuje miejsca, mi sie astra bardziej widziała i kupiłem astre. Mam zamontowany podłokietnik czasem ciężko manewrować biegami bo troche wystaje ale przyzwaczaiłem sie.
Wentylacja i Klima jest dobra nie ma żadnych problemów naprawdę ok!! ALE tylko z przodu bo z tyłu jest gorzej! parują boczne szyby tylna dramatycznie. Uważam że w każdym kombi powinien być nawiew z tyłu wtedy problem rozwiązany. Kolejne moje auto bedzie musiało mieć to rozwiązanie!!!
No juz pisałem o tej przestrzeni co nieco wyżej mam 1,8m sredniej budowy jeździe mi sie dbd ale jak mi siądzie ktoś naprawdę zbudowany z boku to jest mi ciasno i czuje sie ściśnięty, ale tak jak pisałem zdawałem sobie z tego sprawę bo przeważnie jeżdżę sam i wtedy jest ok. dla kogoś kto potrzebuje więcej miejsca = vektra
Miałem dać przeciętnie bo niby ma podwójne uszczelki, ale jak są boczne wiatry to słyszę szum powietrze jakby wdzierał sie do środka. Poza tym drzwi słabo wyciszone poprawiłem to sam, efekt jest ogromny w końcu dźwięk z głośników idzie do auta na nie w blache.. Kabina dobrze odizolowana od komory silnika tu jest dobrze nie słychać silnika. Dam 4.
NO jest trochę mocy przy tym pali mało w trasie to mnie zaskakuje ten silnik 5 litrów przy spokojnej jeździe można uzyskać. Przy dynamicznej jeździe w trasie 5,8-6 litrów. Średnie spalanie w lecie to 6-6,5 litra natomiast zima ok 7,2. Zimą na krótkim odcinku dziecko do przedszkola i z powrotem ponad 8 litrów wychodziło.
Za używkę z niemiec 26 tys uważam że to dobre pieniądze i że auto jeszcze troche pojeździ. rozsądny wybór, żeby sprawnie sie przemieszczać z odrobiną zadowolenia z jazdy bo przecież nie jest to limuzyna z silnikiem V6.
Nie miałem drobnych usterek kupiłem z przebiegiem 160tys. teraz 176 niecały rok auto z niemiec. Wymieniałem tyllko olej i filtry no i aku padła była od nowości - wymieniłem. Nabiłem klime i jeździ. Czytaj niżej ...
hmm powazne usterki koło dwumasowe i napinacz paska wielorowkowego. Czy powazne napewno nie tanie ujawniły sie z czasem głośną pracą silnika i stukaniem na zimnym silniku (koło dwumasowe) jestem przed wymianą (1300zł koło, wymiana 300zł ten napinacz 100zł. I mam nadzieje że bede jeździł dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

6,1