Ocena kierowcy - Opel Astra H Sedan

Andi, 7 lat temu
Silnik 1.3 CDTI ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H Sedan 1.3 CDTI ECOTEC 90KM 66kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo początkowych obaw do pojemności i mocy nie brakuje mocy i niutonometrów spokojnie daje radę do napędu asterki
Nie słuchajcie i nie dawajcie wiary opowieściom ludzi którzy opowiadają o samochodzie i krytykują nawet wyłącznie na podstawie danych z papieru, osobiste wrażenia z jazdy są najlepszym doradcą. Bardzo chwalę ten samochód, jest bardzo dobry, solidny samochód, porządnie wykonany z dobrych materiałów, mimo małej mocy i małej turbo dziury która jest wyczuwalna, silnik daje radę, demonem prędkości nie jest ale żadnej tragedii nie ma , błyskawicznego startu spod świateł nie ma się co spodziewać ale i też nie można powiedzieć że to ślimak który przeszkadza innym w ruchu, płynnie przyśpiesza - 3, 4 bieg i szybko robi się okolica 100 km/h a na stacji paliw cieszy użytkownika niskimi kosztami tankowania, mimo - przyznaję - obaw, pierwszego wrażenia i lekkiego ździwienia na wiadomość o tym że ma pojemność silnika 1,3 i moc 90 KM, pierwsza jazda i codzienne uzytkowanie przekonało mnie do tego że nie można się z góry skreślać i uprzedzać się do samochodu, niutonometry, ich ilość robią swoje, kupiłem ten samochód bo chiałem żeby moje pasażerki - dwie córeczki - miały wystarczającą ilość miejsca z tyłu i dzięki rozstawowi osi - 2,7 m - jak w samochodach klasy średniej typu avensis czy vectra a dłuższym niż w znacznej większości kompaktów nie zawiodłem się, twierdzę że to naprawdę udany samochód jak mało który w tym segmencie
mimo małej mocy i pojemności spokojnie daje radę i wyprzedzić też można
działa poprawnie bez żadnych uwag, 6 jest nieoceniona w trasie i autostradzie aż oczu wtedy nie można oderwać od komputerka który wskazuje chwilkowe żużycie paliwa 2,3, 2,6, 2,9...miło popatrzeć
jazda jest bardzo przyjemna, bardzo dobrze wybiera nierówności, żadnych nieprzyjemnych odgłosów czy zjawisk
pod tym względem zasługuje na wysokie noty, to samochód bardzo dobrze zaprojektowany
nic do zarzucenia, fotele wygodne, regulacja fotela wystarczająca wraz z regulacją kierownicy pozwala na zajęcie wygodnej pozycji za kierownicą a i pasażerowie mają wystarczającą ilość miejsca z tyłu dzięki dużemu jak na kompakt rozstawowi osi, jest bardzo dobrze nie ma mowy o żadnej ciasnocie
nie mam żadnych ale do systemu wentylacji i ogrzewania bardzo dobrze spełnia swoją rolę elektroniczna regulacja temperatury działa jak należy
super mogę powtórzyć tylko to co napisałem przy okazji ergonomii i to że jak na kompakt o tak mało spotykanym dużym rozstawie osi nikomu przestrzeni w środku nie nie brakuje
miła niespodzianka i znowu dobrze ! mimo że to silniczek z ON pracuje cicho i odgłos nie w żadnym zakresie nie utrudnia jazdy
świetnie, jak na koszty paliwa jest naprawdę doskonale średnie zużycie jakie osiągnąłem podczas mojej pierwszej trasy po zakupie na dystansie 1020 kilometrów wyniosło 4,1 w tym przejazd przez zatłoczone miasta razem z remontowanymi nawierzchniami Łodzi, czyż nie miło ?
przyjemny samochód za dobre pienądze czego chcieć więcej
nie mam czego wspominać poza normalnym użytkowaniem i sezonowymi wymianami oleju czy filtrów samochód mnie nigdy nie zawiódł
żadnej niespodzianki nie było, jest niezawodny

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 CDTI ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

5,3