Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting

Igor, 5 lat temu
Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2013
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Bardzo udana konstrukcja jednak tylko z silnikiem turbo. Miałem możliwość jazdy silnikiem 1.6 (115km) w wersji Enjoy. Rożnica w mocy zauważalna, plastiki również innej jakości. Po 5 latach użytkowania zakupiłbym ten samochód ponownie, żadnych prolemów z użytkowaniem.
Wystarczający nawet do jazdy na autostradzie, jednak przy komplecie pasażerów z racji na swoją wysoką masę czuć spadek mocy. Ogólnie nie mam zastrzeżeń co do osiągów. Najlepszy ciąg daje na 3 i 4 biegu.
Nie wiem dlaczego większość użytkowników narzeka na skrzynię. Biegi wchodzą pewnie z charakterystycznym kliknięciem. Długi 2 i 3 bieg. Najlepiej wyprzedzać na 3 i 4 :)
Jak na niemiecki samochód przystało jest dosyć twardy, jednak daje pewność jazdy w zakrętach.
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko wygląda jak po odbiorze z salonu. To już nie ta blacha co kiedyś ;)
Widoczność faktycznie troszkę ograniczona, z przodu przy lusterkach małe szybki które troszkę poprawiają widoczność. Gorzej z tylną szybą ale jet to kwestia przyzwyczajenia się i wyczucia samochodu.
Sporo przycisków na desce rozdzielczej (wizualnie podoba mi się w przeciwieństwie do pustej renówki :) jednak najważniejsze do obsługi radia są duże i nie sprawiają problemów w codziennej eksploatacji. Sterowanie klimatyzacją bardzo proste.
Samochód nagrzewa się stosunkowo szybko. Klimatyzacja dwustrefowa działa bardzo dobrze zarówno chłodząc jak i grzejąc.
Zarówno przód jak i tył posiada wystarczającą ilość miejsca dla pasażerów
Zaleta tego auta, tak jak wcześniej wspominałem pewnie jest to różnica wykonania plastików w porównaniu do słabszych wersji przy prędkości 150-160 spokojnie można rozmawiać z pasażerami.
Póki co żądnych usterek i oby tak dalej. Tylko standardowe przeglądy.
Cena jak na markę taka jak Opel wysoka ale nie żałuję :) Kupiłbym ponownie ale tym razem pewnie nowszy model :)
Brak.
Brak.