Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

marek, 13 lat temu
Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2010
Opel Astra J Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Dość ostre hamulce.
Miało być tak super, a jest jak to jednak u Opla - poprawnie, ale niestety przeciętnie. Silnik do kitu - paliwożerny, słaba kultura pracy. Wnętrze ładne, ale nieergonomiczne. Z tyłu miejsca dość mało. Każdy kto myśli o tym samochodzie powinien wziąść go na kilka dni do testów, a wtedy gwarantuję że ostygnie zapał do zakupu. Szczególnie jak pojeździ się innymi samochodami. Taki mądry jestem po fakcie utopienia prawie 80 tyś zł głónie za namową \"fachowców\", według których Civic Ufo jest do kitu a nowy Focus bez wyrazu.
Silnik pracuje nie najgorzej. Jedynie często zdarza mi się denerwująca historia: gaśnie przy ruszaniu, trzeba kręcić go powyżej 2000 obr żeby nie kichał. Elastyczność niezła, kultura pracy bez rewelacji.
Dajcie spokój! Samochód za grube pieniądze i potrafi nie chcieć wskoczyć 3 lub 5! Wsteczny też haczy - tu jest słabo.
Dobrze trzyma się drogi, na zakrętach trochę przechyla ale umiarkowanie, przy hamowaniu nie nurkuje.
Słaba widoczność, głównie do tyłu i na boki do przodu.
Ładne wnętrze nie jest niestety pomyślane ergonomicznie. Denerwuje klawiszologia na desce rozdzielczej, bez odrywania oczu od drogi nic nie zrobisz.
Wolno się nagrzewa, chłodzi szybko i dobrze.
Z przodu jest dobrze, z tyłu słabo.
Dobre wyciszenie tylko przy małych obrotach silnika - po przekroczeniu 4000 obr można zwariować, tym bardziej że dźwięk silnika jest niemiły. Do wysokoobrotowej Hondy to jest przepaść, w Civicu brata powyżej 4000 obr też silnik słychać, ale to ładny gang a nie jak tu skowyt.
Czuję się oszukany. O katalogowym spalaniu zapomnijcie - nierealne. W mieście na dojazdy do pracy 4 km w jedną stronę, wychodzi w zimie 13-14 litrów!!!!!! To skandal i żenada - w katalogu jest dużo mniej. Na trasie zejść poniżej 7 litrów to wyczyn - trzeba jechać jak emeryt.
Zdecydowanie za drogi samochód. Że też dałem się na niego namówić! Dzisiaj omijałbym go szerokim łukiem, wziąłbym jednak jakiegoś Focusa albo Civica. Nie sprzedam go teraz, bo na dzień dobry stracę ze 20 tyś zł, więc będę się rozczarowany woził nim jeszcze ze 2 lata. Oby się nie psuł przez ten czas, bo szlag mnie już trafi dokumentnie.
Na razie na gwarancji, więc pierdółki mimo że się pojawiły (przez niedbały montaż) na razie mnie nie irytują.
Brak poważnych usterek, na razie.
Opel Astra J Hatchback 5d