Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

cristoff, 3 lata temu
Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra J Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Jw w usterkach poważnych.
Kupiony w Opel Używane, jako samochód 3-letni, bezwypadkowy, ja drugi wlasciciel. Konkluzja jedna - nigdy więcej, wcześniej jeździłem Astra I i to było złote auto w porównaniu z IV.
Silnik mułowaty, a do tego ze średnim spalaniem przy normalnej jeździe w większości w mieście ok.8,5l
Dobrze wybierająca przełożenia. Brakuje 6 biegu.
Tu nie mam uwag. Pracuje jak należy, dobrze wybiera nierówności, może mógłby być deko twardszy. I nic się w nim nie zepsuło przez te lata - cud
Karoseria ładna i pomimo że auto ma już 10 lat to jest taka ponadczasowa i nie wygląda niedzisiejszo.
Szerokie słupki przednie, taka sobie widoczność przez tylną szybę.
W środku wszystko pod ręką, mimo natłoku guzików do sterowania - szybko można się do nich przyzwyczaić.
W miarę wydajna, szybko auto się zarówno nagrzewa jak i chłodzi.
Wystarczająca ilość z przodu i pomimo wzrostu 187cm fotel przysunięty do przodu, aby komfortowo naciskać pedały.
Jest ok, tzn. cicho.
Może trafiłem na taki egzemplarz, ale zarówno spalanie jak i ilość usterek, które mnie w nim spotkała - dramat.
Niestety jakości poza karoseria, wnętrzem i zawieszeniem to ja w moim egzemplarzu nie trafilem.
Nic konkretnego nie przychodzi mi teraz na myśl, poza szarpiącym silnikiem. Wszelkie awarie gdzie naprawa zamknęła się do 500zł to tu są drobne.
1. Biegi wchodzące z wielkim zgrzytem, lub brak możliwości wrzucenia biegu zaraz po uruchomieniu (poległy na tej naprawie serwisy zarówno Oplowski jak i niezależny - wymiana wysprzęglika i oleju w skrzyni nic nie dały). Dopiero mechanik naprawiający auto w warsztacie przydomowym zauważył że na zimnym silniku schodzi w dół pedał sprzęgła. 2. Wydmuchana uszczelka pod głowicą, rozszczelnienie silnika, laweta i szlifowanie głowicy. 3. Uszkodzenie parownika klimatyzacji - rozbiórka deski rozdzielczej i wymiana. 4. Znikający płyn chłodniczy. Pewnie było więcej ale to te co mi najmocniej utkwiły.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]

8,4