Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

bebic, 13 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Rok produkcji 2010
Opel Astra J Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Bardzo przeciętny samochód. Z jednej strony ładna linia nadwozia, przyjemne wnętrze a z drugiej niedociągnięcia w mechanice. Wcześniej jako służbowym jeździłem Ocatvią II. Nie ma porównania. Bardzo żałuję, że nie skusiłem się znowu na Octavię. Zachciało się nowych doświadczeń to i są.
Silnik 1.7CDTi 110KM to żądna rewelacja. Trzeba nim jeździć bardziej jak benzyniakiem niż dieslem. Lubi wysokie obroty i tylko wtedy ma moc. W zimne dni poranne odpalenie to wstyd na całe osiedle. Piszczące paski i gang silnika jak w starym Żuku.
Ja mam akurat 6-cio biegową. Biegi wchodzą lekko i płynnie, żadnych problemów.
Prowadzi się świetnie. Jedzie tam gdzie chce tego kierowca. Może trochę za miękko, ale da się przeżyć. Za duże przechyły na zakrętach.
Do przodu OK, do tyłu nie widać prawie nic.
Wszystko na swoim miejscu.
Działa, grzeje, chłodzi. Co prawda spodziewałem sie czegoś lepszego po systemie QuickHeat, ale czego można chcieć od Opla.
Zarówno z przodu jak i z tyłu jest wystarczająco miejsca. Przy moim wzroście (183cm) jak ustawie fotel kierowcy pod siebie to z tyłu mogę jeszcze spokojnie usiąść. Bagażnik za mały.
OK.
Tragedia. Jeżdżę codziennie 100km, 3/4 tej drogi to trasa. Zapewnienia o spalaniu rzędu 5,5l/100km to jakaś bajka. Nie udało mi się zejść poniżej 7l. Mój stary Saab 9-3 z silnikiem 2.2TiD palił mniej.
Nie wart tych pieniędzy.
Samochód ma 8tys. przebiegu. Jestem umówiony na serwis, do wymiany paski wielorowkowe, alternator, pióra wycieraczek. Dodatkowo akcja serwisowa na przehartowane śruby od foteli.
Na razie brak.
Opel Astra J Hatchback 5d