Lista ocen Opel Astra J Sports Tourer (41) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Józek
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
ten cud niemieckiej techniki to zemsta hitlera zza grobu. Psuje się: - skrzynie z początku produkcji bo się przegrzewają - pokrywa silnika ma zintegrowaną odmę która musi się zepsuć i wtedy regeneracja za kilkaset złotych - kolektor ssący ma zaworek który należy również zregenerować razem z odmą w pokrywie- znowu kilka stówek - olej cieknie z każdej dziurki i jak zatkasz jeden wyciek pojawia się następny - osprzęt silnika jest z plastiku...
~Puder
Sports Tourer 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
głośna praca silnika gdzie powyżej 2 tys. obrotów przenosi drgania do wewnątrz pojazdu i tak w nowym aucie panowie w serwisie założyli na wudech ciężarek i troszkę pomogło (mniej rezonuje)ale takie sposoby w nowym samochodzie ??? Dla mnie zenada ale wole już tak a nie jak wcześniej. Stukanie zawiwszenia przedniego gdzie po użytkowaniu 8 miesięcznym auta serwis odsyła mnie z kwitkiem gdyż nie wie co jest powodem ( i tak już 5 raz, wysokie...
~Radek
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Uszczelkę smoka należy zmieniać co 3-4 wymiany oleju czyli 60 tys max według mnie. Trochę roboty przy tym jest niestety. Chociaż ja zmieniłem dopiero po zakupie przy około 220 i silnik jak żyje. Była też wada fabryczna amortyzatorów które pukały, też wymieniłem i jest ok.
~mareo
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Poważnych usterek nie było. Ale mam sporo uwag. UWAGA: Turbo dziura która doprowadza mnie do sząłu. Cygani średnie spalanie. Tankuję zawsze do pełna i kasuję liczniki, pokazuje w trasie spalanie 5,5 a jest 6,2. Przy mieszanej pokazuje 6,1 a jest 6,7. Ponad 0,5 jest większe.
~Arek
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Przy silniku który ma już 180 tyś km, pojawiło się: pęknięte gniazdo zaworowe, falowanie obrotów na biegu jałowym, notorycznie zatykający się DPF (jak już się filtr porządnie zatka to ani jazda w trasie anie chemiczne czyszczenie nie pomaga)
~Rav
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
przebieg 100tyś km - wymienione sprzęgło dwumasowe, naprawiana skrzynia biegów, wymieniona sonda lambda, cewka zapłonowa. Sumaryczny koszt ok 10tyś zł. Kupując radzę wykupić jak najszerszy/najdłuższy pakiet serwisowy.
~DK
Sports Tourer 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
, Koła zmiennych faz rozrządu, chłodniczka oleju, pompa wody, dodatkowo nie wiadomo skąd ubytki płynu chłodniczego. I uszczelka pod głowicą silnika.
~Fan
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Brak przez 2 lata. Historia serwisowa czysta, a auto jest poleasingowe. Ale co ważne bezwypadkowe (czyli lakier oryginalny wszędzie)
~fulcrum
Sports Tourer 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
nie oceniam, za mały przebieg, na razie wszystko działa i widać, że fabryka porządnie poprzykręcała wszystkie śrubki
Dziennik kosztów dla Opel Astra J Sports Tourer
6,8
8,7
9,7
~Piotr
Sports Tourer 1.3 CDTI ecoFLEX 95KM 70kW
wybite łączniki stabilizatorów - jak to po naszych drogach, oprócz tego żadnych (201 tys)
Opel Astra J Sports Tourer