Ocena kierowcy - Opel Astra J Sports Tourer

Radek, 25 dni temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest czym jechać i nie zbankrutujesz.
Inne : Raczej nie przypominam sobie, eksploatacja.
Bardzo dobry wybór, świetny stosunek tego co dostajemy za stosunkowo niewielką cenę.
Mały minus za kulturę pracy przy wolnym ruszaniu na niskich obrotach. Poza tym bardzo elastyczny i super się zbiera. Jednocześnie pali umiarkowanie, miasto koło 8,120 6, 140 7. Są to wartości rzeczywiste z instrybutora. Jak ktoś umie wykorzystać parametry tego silnika to naprawdę można czerpać dużo frajdy szczególnie przy wyprzedzaniu na zwykłej trasie. Przez pięć lat do dzisiaj pali na dotyk zimno ciepło, szybkie świece żarowe i co ciekawe nie kosztują majątku jak w wersji 165KM, tam są z czujnikiem ciśnienia czy coś w tym stylu.
Jak dla mnie wystarczająco precyzyjna i nie psuje się, przy tym silniku na szczęście nie ma słynnej m32. Co ciekawe dosyć długie przełożenia, 5 najlepiej wbić przy min. 90 a 6 przy 120. Mam też astrę GTC 1,4 140 i tam możemy spokojnie jechać 70 na 6. Tylko tam już czuję luz na lewarku i jakby delikatniejsza się wydaje...
Drążek Watta z tyłu sprawia że jedzie w zakrętach mega. Ostatnio na zakopiance aż się śmiałem jak nowy Mercedes CLS wymiękał za mną i tylko na prostych mnie doganiał. Ale może po prostu kierowca cipka
Poszycia progów po 10 latach zaczynają bąbelki wychodzić, ogólnie tragedii nie ma, z tego co pamiętam to jakiś ocynk jest.
Ogólnie jest ok ale te słupki a... Uwaga na przejściach, naprawdę. Jak dojeżdżam do przejścia dla pieszych to za każdym razem muszę się upewnić na 100 procent czy ktoś się nie ukrył, szczególnie za lewym he he.
Wszystko pod ręką, minus za regulację oparcia, bardzo ciasno na rękę przy odsuniętym fotelu.
Klima auto dwie strefy, szybko i wydajnie schładza, dosyć dobrze trzyma ustawioną temperaturę. W zimę super, mam system quickheat, w drugiej Astrze żony tego nie ma i przy odmrażaniu czy odparowywaniu mega różnica. Do tego po 2km już ciepłe leci.
Mam 187 i mógłbym jeszcze spokojnie odjechać fotelem więc chyba nawet 200 się zmieści. Ale wtedy za kierowcą nikt nie usiądzie. Za mną też średnio, z tyłu raczej tak do 180 i tylko 2 osoby. Bagażnik pojemny i praktyczny z podwójną podłogą.
Ogólnie ok, jednak według mnie nadkola słabo wyciszone.
Raczej nic się nie psuje, olej wg wskazań komputera wychodzi około 13-14 tysięcy.
Jak dla mnie bardzo dobry stosunek.
Raczej tylko eksploatacja
Uszczelkę smoka należy zmieniać co 3-4 wymiany oleju czyli 60 tys max według mnie. Trochę roboty przy tym jest niestety. Chociaż ja zmieniłem dopiero po zakupie przy około 220 i silnik jak żyje. Była też wada fabryczna amortyzatorów które pukały, też wymieniłem i jest ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW [l/100km]

5,6