Ocena kierowcy - Opel Astra J Sports Tourer

Kris, 12 lat temu
Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Opel Astra J Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Piękne auto i piękny kolor. Wzornictwo na Insygni.
Mija właśnie 2 miesiące od czasu kiedy odebrałem moją Astrę Sports Tourer z salonu Opla. Wersja 1.4 Turbo Ecotec 140 KM M6 Cosmo + pakiet flotowy 3 + pakiet premium + lakier mahogany. Ogólnie z zakupu jestem bardzo zadowolony. Przy zakupie otrzymałem spore upusty. Auto bardzo wygodne, dobrze się prowadzi i wykonane wewnątrz z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Wcześniej rozważałem zakup VW Golfa kombi jednak w pojedynku wygrała Astra. Przede wszystkim przekonał mnie sam sprzedawca udzielonym sporym rabatem, w VW jak się zapytałem o upust, odpowiedziano mi - a z jakiego tytułu niby ten rabat miałby być ?. Do tego przyznam, że Golf wizualnie w ogóle mi się nie podoba, a czekać na nowy model prawie rok już mi się nie chciało. Astrą jeździ mi się bardzo dobrze, fantastycznie wyprofilowane są fotele, kierownicę trzyma się bardzo przyjemnie a wskaźniki i przyrządy wszystkie są na swoim miejscu (choć na początku sprawiały dla mnie wrażenie przesytu). Bardzo - i tu podkreślam raz jeszcze - bardzo jestem zadowolony z wyboru opcji świateł z funkcją AFL z 9 trybami pracy - automatycznie wybieranymi w zależności od warunków jazdy. Nareszcie widzę dokąd zmierzam. Wszystkim tym którzy jeszcze się zastanawiają nad tą opcją gwarantuję, że w przypadku wyboru opcji AFL nie będą żałowali. Spalanie w dużym mieście jest takie jakie się spodziewałem, czyli zimą – przy dużych ostatnio mrozach i tylko jazda w mieście czyli w większości w korkach 9 – 9,5 l. W trasie ok. 6 - 6.5 l. co mnie bardzo zaskoczyło. 140 KM w zupełności wystarcza aby uciągnąć tak ciężki samochód i troche poszaleć na drodze. Nie zachęcam jednak do mniejszych silników, ujdzie jeszcze 1.4 - 120 KM – ale lepiej dopłacić 2 tys do 140 KM, natomiast 1.4 - 100 km absolutnie odradzam ! Ostatnio samodzielnie założyłem zestaw Thule 753+zamki-belki wingbar 961 + kity 4025 w którym naprawdę auto prezentuje się rewelacyjnie oraz chlapacze na początek na sam przód. Po wpisaniu swojego nr VIN na stronie Opla zostałem wezwany na kampanię serwisową dotyczącą katalizatora. Tak jak wspominałem do chwili obecnej jestem z samochodu bardzo zadowolony, a dalszy jego przebieg będzie przeze mnie skrupulatnie oceniany.
Silnik cichy, odpowiednio zrywny przy tej wadze samochodu.
przełożenia krótkie, prawidłowo wchodzące.
pewnie trzymający się swojej drogi.
grube słupki to obecnie standart w dzisiejszych samochodach, zalecam czujniki parkowania do tyłu.
wszystko na swoim miejscu.
szyba przednia odparowana w kilka sekund ! Autoamtyczna, dwustrefowa klimatyzacja działa rewelacyjnie.
Z przodu bardzo dużo miejsca, a że fotel mam wyciągnięty maksymalnie długi, bo jestem wysoki z tyłu miejsca jest mało. Pasażerów jednak nie woże i myslę, że w każdym innym aucie tej klasy po rozłożeniu siedzenia do tyłu miejsca by było nie za duzo.
Słyszalne gwizdy wiatru z boku, miły i przyjemny dla ucha odgłos sprężarki turbo.
Tak jak się spodziewałem.
Otrzymałem naprawdę spore upsuty.
Wszystko dotąd działa jak należy !
Wszystko dotąd działa jak należy !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,3