Ocena kierowcy - Opel Astra J Sports Tourer

Paweł Wiatrak, 9 lat temu
Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Opel Astra J Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik bardzo elastyczny ciągnie już od 2000obr/min, z wyprzedaniem nie ma problemów, wiadomo auto waży 1500km więc jest co odpychać,
Rodzina się powiększyła i trzeba było się przesiąść z Astry H 1.4 90KM HB do większego auta wybór padł na Astrę J Sport Tourer 1.4 140KM i nie żałuje zakupu auto świetnie się sprawdza do codziennego użytku
W mieście używa się tylko 1-4 biegu, 5 bieg wybiera się dopiero przy prędkości 100km/h a 6 to już naprawde prędkość autostradowa ponad 130-140km/h wiadomo że jazda w zakresię obrotów 2200-3000obr/min
Układ jezdny pozytywnie mnie zaskoczył auto dobrze trzyma się drogi i jedzie się pewnie i w mieście i na autostradzie nawet z v-190km/h na kołach 17' auto świetnie się prowadzi
Trochę trzeba się przyzwyczaić do tej szybki trójkątnej w przednich drzwiach, fotel kierowcy mam podniesiony do max góry i po dojeździe do świateł na skrzyżowaniu trzeba się trochę schylić aby widzieć sygnalizator ale ogólnie dobrze oceniam
Bardzo szybko się rozgrzewa, na wyposażeniu mam podgrzewane fotele i kierownicę więc zima mi nie straszna, a latem automatyczna klimatyzacja załatwia sprawę
Jestem osoba średniej budowy ciała i wzrostu 178cm dla mnie jest wystarczająco miejsca. Z tyłu fotelik z isofix się mieści się bez problemu. Wracając z wakacji ciągiem 2000km nie byłem zbytnio zmęczony
Z tym jest trochę gorzej przy prędkościach autostradowych jest we wnętrzu po prostu głośno
Posiadam silnik 1.4 140KM czyli idealny do instalacji LPG i taką założyłem aby poprawić ekonomiczność jazdy w cyklu mieszanym spalanie wynosi ok 10l LPG na 100km przy obecnym zbiorniku zasięg to ponad 500km
Uważam że astra kombi spełnia dobrze swoją rolę jak na kompaktowe kombi swojego segmentu
Od roku po zakupie (kupione od pierwszego właściciela w Niemczech z przebiegiem 29000km ) na razie brak po przejechaniu 11000km
Opel Astra J Sports Tourer