Ocena kierowcy - Opel Astra J Sports Tourer

Rgston, 6 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny i oszczedny na każdym biegu nie brakuje mu mocy. Przy predkosciach 80-140 wciskasz gaz i poprostu wyprzedzasz auto nie potrzebuje czasu na wygenerowanie prędkości czy na jakieś przemyslenia.
Zawieszenie : Wygodne i trwale. Precyzyjny układ kierowniczy.
Inne
Inne : Nie nazwał bym tego usterką tylko nie dopracowanie skrzynia automatyczna przy niskich predkosciach wrzuca za wysokie biegi potem autko wariuje bo ma za niskoe obroty ja sie przyzwyczailem i wiem jk jeździć ale to chyba nie o to chodzi.
Rewelacyjny samochód dla małej rodziny do miasta jak i dalekie podróże. Komfortowy, wygodna pozycja za kierownica podstawowa przestrzen dla pasazerow z tylnej kanapy. Duzy bagaznik. Duza ilość schowkow.
Kupiłem urzywany samochod który miał wiarygodne 180tys km, po zrobieniu 20 nic ale to nic sie nie dzieje. Olej i wszystkie filtry byly wymieniane co 15tys km czyli 2x częściej niż powinno się. Co do filtra dpf w moim samochodzie jest i wypala sie średnio co 250-500km (miasto/trasa) . Wkurzajacy jest fakt ze trzeba sie pilnować aby nie zgasic silnika w trakcie procedury wypalania. Autko spisuje sie dobrze 160km i 350nm z połączeniem automatyczną skrzynia jest dobrym rozwiazaniem.
Automat wygodny do miasta i na trase. Jak ktoś szuka sportowych wrażeń to tego tu nie znajdzie :( . Mankament gdy jakiś czas jedziemy b.delikatnie to przy prędkości 90-95km\h. skrzynia przezuca z piątki na szustke i robi sie 1200obr i samochód buczy heh widać ze jest to trochę nie dopracowane bo zaniskie obroty na dany bieg no cóż ja się przyzwyczaiłem. Przy 200 tys km wymienilem olej w skrzyni w aso cały uklad chodzi delikatniej szkrzynia nie przeciaga i nie szarpni.
Nie mam duzego doświadczenia z samochodami ale w moim przekonaniu na tle Vw czy forda wypada lepiej. Bardzo bardzo precyzyjny układ kierowniczy, dobry promień skrętu. Dzięki 1664kg masy wlasnej pojazdu nie ma sie wrażenia ze siedzisz w "kompakcie" .
Wszystko było by pieknie gdyby nie przeklęte słupki. Ograniczaja mocno widoczność dwa razy prawie potracil bym pieszego, spokojnie można kogoś przeoczyć szczególnie nocą.
Ladnie ukształtowana deska z wygodnie dostepnym kokpitem, duża ilość schowkow. Jakość plastików, a szczególnie wykonanie foteli i obszycie kierownicy robi wrażenie.
Mam automatyczna klimatyzacje swietnie sprawdza sie w polskich warunkach jak i np. Na Chorwackiej autostradzie przy 38 stopniach celciusza. Ogrzewanie- Teraz zimy w polsce nie ma a dodatkowo autko mam w garażu gdzie zawsze jest min 12 stopni to i tak szybko cieplo sie w nim robi.
Z przodu duzo miejsca. Mam 178cm wzrostu i jak mam ustawiony fotel kierowcy pod siebie to z tylu jak usiade mam 3 cm luzu przy kolanach. Podróż powyżej 300km to tylko w cztery osoby. Znajomi meczyli się troche za wąsko z tylu dla nich bylo.
Poruszajac się z maksymalna dozwolona prędkością w polsce na autostradzie 140km/h spokojnie da rade porozmawiać z pasażerem z przodu jak i z tylu. Jadąc powyżej 190km/h głośny swist wiatru i ciężko się rozmawia przy włączonym radiu.
To jest mój pierwszy samochód ktory serwisuje po gwarancji w aso i naprawde nie ma tragedii jak na zwykłe wymiany eksplatacyjne bardzo cenowo rozsądnie. Droższa wymianą był komplet 4 tarcz i klocków za ponad 2.5tys.
Bardzo dobra cena auta kupilem auto używane za 34tys z bardzo bogatym wyposażeniem. Katologowe auto z podobnym wyposazeniem 98tys zl. Po 200 tys i 7 latach poza zużyciem hamulców i peknietego lusterka auto w b.dobrym stanie
Pekniete lusterko na parkingu jakiś ham zawadzil i uciekł!
U mnie na szczęście nic nie bylo dpf ma sie dobrze heh

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW [l/100km]

7,3