Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

Markus155, 2 lata temu
Silnik 1.6 CDTI 110KM 81kW
Rok produkcji 2018
Opel Astra K Hatchback 5d 1.6 CDTI 110KM 81kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę niezłą dynamika i świetna elastyczność.
Świetny samochód. Pierwszym wrażeniem po przesiadce z Renault Laguna II było poczucie ciasności w kabinie, ale minęło ono po pierwszych kilometrach ustępując uczuciu przytulności wnętrza. Doskonałe właściwości jezdne. Astra prowadzi się jak po sznurku. Mam wrażenie, że przewyższa w tym aspekcie mojego dotychczasowego lidera - Alfę Romeo GT. Miałem obawy, że moc 110KM będzie mocno ograniczać przyjemność z jazdy, ale... Albo się zestarzałem, albo konie w tych czasach jakieś bardziej żwawe :) Samochód jest wystarczająco dynamiczny nawet na długie trasy, a poczucie prędkości przy przelotowych 160 km/h jest praktycznie żadne. Bardzo dobrze zestrojone zawieszenie - komfortowe, ale z wyczuwalną twardością, tak by zachowanie pojazdu dało się wyczuć tyłkiem. Dla mnie super. I na koniec fotele - NAJLEPSZE jak dotąd w mojej przygodzie z motoryzacją.
Dźwignia zmiany bieg ó położona bardzo wygodnie, krótka i z krótkimi drogami prowadzenia. Kształt lewarka również bardzo przypadł mi do gustu. Przekładnia działa bezproblemowo, płynnie. Zastosowane przełożenia są bez zarzutu.
Piękna, ponadczasowa linia. Porównując do poprzedniej generacji Astra bardzo wyładniała i wyszczuplała. Teraz naprawdę odwraca głowy na ulicach.
Z przedniego rzędu doskonała. Szeroki zakres regulacji siedzeń i konsoli kierownicy. Gwiazdka mniej za widoczność z tylnych siedzeń - dzieci lubiące oglądać świat mogą mieć odrobinę ograniczoną tę możliwość. Choć osobiście z tyłu również mi się podoba :)
Wszystko na swoim miejscu i w doskonałej jakości wykonania. Malusieńki minus za system sterowania radiem na kierownicy - nie do końca wygodny. Ale pewnie się przyzwyczaję.
Szybko, sprawnie i niezależnie czy w górę, czy w dół.
Wygodnie, przytulnie i z szerokim zakresem regulacji. Niczego więcej nie potrzeba.
Dźwięk diesla w wersji 110KM jest bardzo przyjemny. Dzięki dobremu wyciszeniu wielogodzinna jazda nie jest żadnym problemem.
Super oszczędny silnik!
Bardzo dobry stosunek cena/jakość. I podejrzewam, że tę wartość będzie trzymać.
Bez najmniejszych awarii jak dotychczas.
Beż żadnych awarii.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CDTI 110KM 81kW [l/100km]