Lista ocen Opel Astra K (121) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal.D
Hatchback 5d 1.6 Turbo 200KM 147kW
Klimatyzacja fabrycznie jest ustawiona w trybie auto bez limitów i po włączeniu autka potrafi ostro dmuchać po staniu w słońcu, jest jednak na to sposób. Wystarczy wejść w ustawienia na ekranie inforozrywki i znaleść ustawienia klimatyzacji. Można tam ustawić maksymalny poziom nadmuchu przy wybraniu trybu automatycznego. Klimatyzacja działa bardzo sprawnie i potrafi schłodzić wnętrze nawet gdy na dworze jest grubo ponad 30 stopni.
~Daniel Sito
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Ogrzewanie bardzo dobrze grzeje. Pasażer inna temperatura kierowca inna i nie czuć wcale tych różnic temperatur. Klima jak najbardziej chłodzi jak powinna chociaż przy temperaturach 39 stopni klima już wymiekla. Niby czuć było chłód ale jak się ustawilo bezpośrednio kratki na człowieka. Natomiast przy normalnych temperaturach bardzo fajnie i przyjemnie utrzymuje temperaturę w aucie.
~MarcinPL
Hatchback Facelifting 1.2 Turbo 130KM 96kW
Klimatyzacja automatyczna świetnie sprawdza się w tym aucie. Szybko niweluję jesienne parowanie szyb, w lato szybko schładza wnętrze a w zimę tak samo szybko ogrzewa wnętrze (pomimo, że wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej ledwo drgnie z nawiewów potrafi lecieć już przyjemne ciepłe powietrze).
~Wojtek
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Musze przyznać, że po przejeżdżeniu zimy - jest rewelacja. Bardzo wydajny układ odparowywania przedniej szyby, ogólnie wentylacja działa super, klima dwustrefowa również. Naprawdę jestem zdziwiony, bo cała reszta tego modelu to porażka, ale tutaj muszę wystawić uczciwie najwyższą ocenę.
~Benek
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Jest dobrze, choć silnik trochę czasu się nagrzewa w zimę. Bardzo dobrą opcją jest podgrzewanie koła kierownicy - jest ono przyjemnie ciepłe, nie trzeba w ogóle jeździć w rękawiczkach nawet przy -15st C. Grzanie foteli docenia głównie moja narzeczona, można je nagrzać do jak dla mnie gorącego poziomu:)
~Maria
Hatchback 5d 1.0 Turbo 105KM 77kW
Mam klimatyzację manualną, chwilę zajęło zanim załapałem jak prawidłowo ją ustawiać latem czy zimą. Gdyz już to się opanuje auto szybko się nagrzewa zimą i szybko chłodzi latem. Nie mam zastrzeżeń i teraz też nie widzę różnicy między manualną klimatyzacją a automatyczną
~Memory
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Dobra jest funkcja automatycznego odszraniania i odparowywania. Samochód bardzo szybko się nagrzewa w zimie a w lecie utrzymuje niską temperaturę przy włączonej klimatyzacji. Dobra jest też funkcja automatycznego podgrzewania foteli ;)
~Acad
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
W porządku, jak każdy diesel długo się nagrzewa zanim zrobi się ciepło w środku. Klimatyzacja działa wydajnie. W końcu można regulować temperaturę jednocześnie (funkcja SYNC) dla prawej i lewej strony. W poprzedniku bardzo tego brakowało.
~Filip
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Wersja z automatyczną klimatyzacją. Generalnie szybko się nagrzewa i chłodzi. Czasami jednak podczas przełączania trybu na manualny, np. tylko ogrzewanie szyby, auto musi chwile pomyśleć i nawiewy wolno się przełączają.

Usterki Opel Astra K

Opel Astra K – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mateusz
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Dwu strefowa klimatyzacja działa dość wydajnie, ogrzewanie również. W moim egzemplarzu zaciera się powoli kompresor klimatyzacji, działa coraz głośniej i został już przez serwis zakwalifikowany do wymiany gwarancyjnej.