Ocena kierowcy - Opel Astra K Sports Tourer

Łukasz, 6 lat temu
Silnik 1.4 Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Opel Astra K Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto podobało mi się w katalogu (u dealera nie było go na stanie) ale na żywo wygląda jeszcze lepiej. Fajna agresywna sylwetka w kolorze deep blue sky. Poza tym auto bardzo komfortowe.
Układ elektryczny : przerwanie sygnału radiowego
Auto super sie prowadzi w zakrętach, dobrze przyspiesza, dzięki swojej masie można wykorzystywać rozpęd, tempomat działa świetnie i bardzo się przydaje. Mam wersję Enjoy i nie żałuję że nie kupiłem bogatszego wyposażenia. Dla 4 osobowej rodziny fajne auto.
Bez uwag, działa dobrze, przyspiesza porządnie o co się bałem przy tej masie, z wyprzedzaniem nie ma problemu, troszkę męczące jest studzenie turbiny po jeździe ale to nie kwestia tego samochodu tylko generalnie chęci przedłużenia jej życia.
bez uwag. Działa płynnie.
Świetnie trzyma się drogi, nie ma problemu z prowadzeniem.
Jest nieco ograniczona el nie mam z tym problemów. Czujniki parkowania sprawdzają się.
Jest w porządku. Brakuje nieco może uchwytów w bafażniku na zakupy.
Nawiew z tyłu nie jest tak skuteczny jak z przodu ale jest w porządku.
Komfortowo. Dużo miejsca z tyłu. Nawet montując dwa foteliki dziecięce mieści się osoba z tyłu i nie jest ściśnięta.
Po włączeniu silnika praktycznie go nie słychać i nie wiadomo czy auto jest włączone. Przy 140 km/h jest nieco głośniej ale do zniesienia.
Autko pali super. Przejechane 5500 km, głównie po mieście i dojazd do miasta, cykl typowo mieszany raczej bez tras. Spalanie wynosi 6.5 l/100 km. Jeżdżę raczej spokojnie bez szaleństw. W trasie spalanie przy 120-130 km/h około 6 l/100 km.
Porównując do innych samochodów w tej klasie ciężko było wybrać coś w porównywalnej cenie z takim silnikiem i przyspieszeniem na czym mi zależało. Po rabatach kupiłem auto za 71 tys zł brutto. Przymierzałem się do hondy Civic Tourer ale tu cena 10 tys zł wyższa i dużo większe spalanie.
radio dwa razy zgasło, na razie to tyle.
brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo 150KM 110kW [l/100km]