Ocena kierowcy - Opel Astra K Sports Tourer

DK, 3 lata temu
Silnik 1.4 Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Opel Astra K Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Po prawie 10latach jazdy 100 KM 1.7cdti Muszę przyznać że 150KM w Turbo Benzynie jest miła przesiadką. Nie jest to wyścigówka,ale i miłe auto na co dzień.
Układ hamulcowy : Tarcze wytrzymują 2zestawy klocków hamulcowych.
Po bezproblemowej jeździe Astra H, zdecydowaliśmy się na zmianę na Astrę K. Opel miał w ofercie w Astrze J 1.4 z fabrycznym LPG,dlaczego nie przeniósł tego rozwiązania do kolejnej wersji pytałem różne osoby i nie znaleźliśmy sensownej odpowiedzi. Jaka jest Astra? po prostu jeździ i dowozi Cię gdzie chcesz bez pomocy lawet i linki holowniczej
Po100KM CDTi 150KM w T.benzynie jest zadowalające.
Jest 6biegow, zmiania bez zastrzeżeń.
Po 126tys km skręca jak nowa, jak się dba tak się ma.
Korozji brak. Z zewnątrz nadal może się podobać. Hit to niby relingi dachowe, które są tylko"listwami ozdobnymi"
Czujniki parkowania przód i tył pomagają,ale nie czuję żeby były niezbędne bo lusterka świetnie oddają odległość
Niby wszystko pod ręką,ale wycieraczki w trybie Auto nie działają zbyt intuicyjnie. Jedziesz w deszczu za kimś to machną raz na jakiś czas ale zatrzymujesz się na światłach i zasuwają jakby chciały się przetrzeć na drugą stronę, Wolę sam regulować niż ten Opla Automat. Za to pozytywnie zaskoczył mnie system zmiany świateł dzienne/mijania/drogowe Gdyby ta niby kieszonka w konsoli centralnej byla o 1,5cm szersza to by było świetne miejsce na telefon.
Benzyna dużo szybciej w zimę się nagrzewa od diesla. W lato klima działa sprawnie, gdyby sciemnic tylne szyby to pewnie by się mniej środek w słońcu nagrzewał.
Duże obszerne kombi, dla rodziny wystarczająco. Na rowery będzie trzeba dołożyć bagażnik i hak.
Jestem pozytywnie zaskoczony,na postoju prawie nie słychać jak silnik pracuje,w trasie też jest ok.
Jak Cię stać na Opla Astrę to i eksploatacja dziury w kieszeni niezrobi.
Astry ogólnie czy to była 2 3 4 czy 5 są skalkulowane tak aby jeździć bez fajerwerek ale do celu podróży bez autopomocy
Wszystko kiedyś się zużywa, Bez zaskoczenia.
Jestem zadowolony,bo nigdy w trasie nie wyskoczyło coś co by mnie unieruchomiło albo nie pozwoliło dojechać do celu podróży.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo 150KM 110kW [l/100km]

7,7