Lista ocen Opel Calibra (280) - Silnik

Na liście zabraknie 326 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~huju
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Hmmm całkiem udany silnik. Trochę brał olej, i lekko mokra micha ale jak to każdy opel po 230000tys. km. Bez tragedii może 0,5l oleju na 1000-1500km. W miarę mocny szybki i tani w naprawie
~moog
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Silnik jak na mala moc 115km daje sobie rade z wyprzedzaniem. Do 100km/h troszke mu dlugo schodzi ale po 100 juz calkiem przyzwoicie sobie radzi. Co do zasilania gazem...auto lubi ten rodzaj paliwa chyba:)
~azzzia
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Kocham ten samochód... Prowadzi sie bez problemów, nie psuje sie aż tak bardzo jak się słyszy. Ja jestem nim zafascynowana... Samochód w takim wieku bardzo dobrze sie trzyma :) i Jak wygląda
~kola
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Silnik dosyć dobrze radzi sobie z autem (chociaż wolałbym starszę jednostkę 16v). Elastyczność według mnie jest bardzo dobra. Spalanie natomiast nie jest małe, ale z tym się liczyłem przy zakupie :)
~Boris_Dime
Coupe 2.0 i Turbo 4x4 204KM 150kW
jak to na 260konny silnik turbo przystało, elastyczny to on może i nie jest, ale nadrabia mocą w wyższym zakresie obrotów, przyczyniając się do pojawienie się na twarzy właściciela wieeelkiego banana :)
~chuti
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
ósemka chodzi poprawnie ale po 5 L mercedesie nie robi jakiegoś szczególnego wrażenia , przynajmniej na mnie. ale sportowy tłumiczek i mozna palić głupa, nie? jak za tę kasę elastyczność jest b. dobra.
~okon11 pawelw@dabrowa.pl
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
ogolnie ok - przed założeniem gazu był mocniejszy - na benzynie osiąga większe obroty niż na gazie np. na jedynce kręci się na gazie do 4500 a po przełączeniu na benzynę 5500 (ale jest 2xtaniej na gazie)
~dragon@pa160.zory.tpnet.sdi.pl
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
kupiłem niedawno ten rydwan :) więc trudno mi ocenić; na 1-wsze wrażenie całkiem nieźle, na marginesie:wycieki oleju spod pokrywy zaworów i chyba miski olejowej ( gorzej jeżeli na wale :) znów wydatek
~_?_
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Bardzo zrywna! Slink jest super 7.600 ogr/min -nie musisz oserwować obr zeby biały dym zobaczyć (ale jaki efekt przy zaciagnietym ręcznym!! :-)).Wciskasz gaz no i hej!! Alminiowa obudowa z 16 ventilów!

Usterki Opel Calibra

Opel Calibra – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Gonzo
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
dość fajnie ciągnie ale powyżej 5000obr/min ma już zadyszke ale jak na 115 jest super kumpla golf 3 2.0 8v niema zadnych szans mimo że benzyna a moja calibra jest z lpg