Ocena kierowcy - Opel Corsa A Hatchback

Mihó, 17 lat temu
Silnik 1.2 i 45KM 33kW
Rok produkcji 1991
Opel Corsa A Hatchback 1.2 i 45KM 33kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony. Samochód oddaje ducha marki, nie sprawia kłopotów, w miarę fajnie wygląda, przyjemny do miasta i fajny na trasę. Dość pakowny i przestronny jak na tę wielkość
Bardzo jestem zadowolony z silnika. 45KM, do miasta idealny, na trasę niestety wymaga sporych rozbiegów. Bardzo nisko położony maksymalny moment obrotowy (już przy 2400rpm), miły dla ucha dźwięk, bezproblemowa eksploatacja (może poza wymianą termostatu)
Przyzwyczajony jestem do Opla, nie narzekam. Skrzynia czwórka, o przełożeniu głównym 3.94 WR, bardzo ładnie zgrywa się z C12NZ. Do miasta idealna, na trasę w miarę, ale brakuje piątki. Moja już niestety trochę wyje i sprzęgło się kończy, ale ogólnie nie jest zła
Do mojego stylu jazdy mi odpowiadał. Niestety, mam już mocno zużyte amortyzatory, nie będę więc wypowiadał się, choć zastrzerzeń poważniejszych nie mam
Bardzo dobrze, we wszystkich kierunkach. Szkoda że lusterka nie są w moim golasie ustawiane od środka. Niższym osobom może szkodzić małe pole widzenia w lusterku
Wszystko na swoim miejscu, logicznie i właściwie umieszczone, nie ma żadnego szukania, autko na wymiar
Bardzo szybko działa ogrzewanie, z wentylacją też nie ma problemu. Trzeba się tylko przyzwyczaić do "klimatyzacji", tzn. nieustannie wiejącego zimnego powietrza z centralnego nawiewu. Ponoć to normalka
Taki mały a taki duży... Ilość miejsca z przodu mnie po prostu zaskoczyła. Choć jeździłem większymi samochodami, ten nie sprawia wrażenia ciasnego, bardzo dużo miejsca można nawet powiedzieć. Z tyłu też mi się zdarzało podróżować, kłopotów z nogami nie miałem. Przestrzeni na bagaż też dosyć (autko nawet pomagało w przeprowadzce)
Cóż, nie wiem czy to skrzynia mi tak wyje, czy po prostu ten samochód jest głośny jak Polonez, ale to się zmieni (będzie wygłuszane wnętrze). Ogólnie da się żyć, ale nie jest to nic ekstra. Nieprzyjemny dźwięk przy zamykaniu drzwi, trochę hałasu z jezdni się przenosi
Mało pali, oryginalne części też taniutkie, bardzo duża podaż części zamiennych, bez większych wydatków i awarii, fachowców pełno i naprawy niedrogie, o większość napraw/modyfikacji można pokusić się samemu, co z pewnością ułatwia bardzo dobre know-how na naszych forach internetowych
Lepiej trafić chyba nie można. Autko w sam raz na studencką kieszeń, nie powoduje jej drenażu zarówno w eksploatacji jak w naprawach. Idealne jak na pierwszy samochód
Musiałem naprawić parę drobiazgów, zaniedbań po poprzednim właścicielu. Mi się nic nie zdarzyło, nic nie odpadło, nic nie wyskoczyło niespodziewanie. Pilnować rdzy, ja nie mam z nią większych kłopotów
6000km, nic się nie działo, zawsze do domu wróciłem, choć raz zapiekł się zacisk hamulca (wymieniłem na pływające z Astry i działa wszystko jak należy)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 45KM 33kW [l/100km]

5,1