Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 (98) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Heniu
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Rzekłbym tragedia. W ciągu roku, a jeżdżę ostrożnie, delikatnie i ekonomicznie wymieniłem: Przepływomierz powietrza dwa razy Zawór EGR Sonda Lambda - Dwa razy (podr./oryg) Czujnik ciśnienia oleju Czujnik spalania na biegu jałowym Wszystkie elementy osprzętu tego silnika odpowiedzialne za napis \"ECO\" jak EGR to istna tragedia. Psują się często, a przepływka to znak firmowy. Fakt - można instalować zamienniki, a z ich żywotnością...
~woj
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Są problemy z końcówkami komputerka (termostat, dwa razy wymieniany silniczek krokowy, etc.). Na gwarancji wymieniłem zatrzask kanapy tylnej. Tak to raczej żarówki. W ASO co prawda najchętniej przy każdym przeglądzie wymienialiby wszystko. W moim ASO dawali odatkowo gwarancję dealerską na 3 lata, dość mocno ograniczoną - do tego stopnia, że przy zmienie płynu hamulcowego serwisanci z góry zapowiadają "popsucie" cylinderków i dodatkowo chargują...
~grezur
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Bardzo dużo denerwujących drobiazgów we wnętrzu. Skrzypiące plastiki, wypadające zaślepki, skrzypiący fotel, przepalone żarówki w podświetleniu konsoli do których bardzo trudno się odstać. W mechanice niewiele lepiej. Da się z tym żyć ale jednak nie lubię kiedy coś nie działa tak jak powinno. Naprawiałem na własną rękę elektryczne wspomaganie (EPS), czyściłem i zaślepiałem zawór EGR, wymieniałem przerdzewiały wydech.
~grezur
~zechu
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
padły zaroweczki podswietlenia deski-jedyne co sie swieci to zegary i wlacznik ogrzewanai tylnej szyby:) i wlącznik świateł.znam polozenie wlacznikow na pamiec wiec nie naprawiam:) W moim modelu peka kolektor wylotowy-juz 3 razy był spawany....przyczyna sa wibracje silnika. u znajomego ten sam silnik i jest ok -bo i silnik tak nie drga:)nie wiem czemu w jednych modelach drga w innych nie....ale ogolnie nie psuje sie:)
~Baśka
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Przy tak długim okresie użytkowania nie można narzekać. Układ elektryczny odporny na usterki, wyposażenie wnętrza praktycznie bezusterkowe. Po 10 latach w końcu zgasły żarówki podświetlenia pokręteł na środkowej kolumnie (nie wymieniam, bo trzeba zdemontować cały kokpit) i przestał płynąć płyn do spryskiwacza na tylną szybę (bez demontażu tapicerki nie da się naprawić). Ale ogólnie było o.k.
~lukas000-19
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
No niestety w tej kategorii nie jest dobrze ponieważ co jakiś czas coś sie psuje. A to coś odpadnie, nie chce sie włączyć. Czasem zapalają sie także bez powodu kontrolki na tablicy wskaźników. Mi od roku świeci się kontrolka poduszki powietrznej byłem z tym u wszelakich mechaników a nawet w ASO Opla ale nigdzie nie mogą sobie z tym poradzić.
~pawel86
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
przez niecały rok musiałem naprawić hamulec ręczny, tłumik mi odpadł, zawór egr (600 zł...ale było warto!), wymiana wszystkich możliwych filtrów, wymiana świec (w sumie bardziej z kaprysu) dodatkowo miałem małą stłuczkę, wszystkie wydatki to w większości efekt zaniedbania 2 niemieckich emerytów którzy jeździli wcześniej moim autem:)
~michal.jonson
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
patrz pkt 9. dodam że po 7 latach wreszcie udało się zamęczyć akumulator i samochodzik nie odpalił gdy temp. spadła poniżej -15 st C, nigdy nie musiałem go holować, sprytne jest to autko bo jak ma się zepsuć to na jakiś czas przestawia sie na tryb awaryjny i do serwisu można dojechać tzn awarie sa sygnalizowane z wyprzedzeniem
~angelheart6
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Sporo tego było na przestrzeni lat: nieszczelność zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy, opadająca klapa z tyłu, przycinający się prędkościomierz, nie działający spryskiwacz tylnej szyby, spalone żarówki od podświetlenia kokpitu, wyłączający się czasem bez powodu głośnik i jeszcze sporo innych.
Opel Corsa B Hatchback