Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 (99) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 113 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~modlicha
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Wytrzymał bezawaryjnie do 65000 no i dalej sie nie popisal (-) naprawa napinacza łańcucha bo zaczynał rzęzić i grzechotać (-) padł przepływomierz drogi jak szlag nawet poza ASO i do tego najpierw stwierdzili że sonda lambda i niepotrzbnie ja wymienilem (-) od czasu do czasu dzwonią zawory - koszt wymiany samoregulatorów ponad 600 zł Są i plusy: (+) wytrzymałe zawieszenie od nowości i jeszcze wykazuje OK na shocktesterze (+)...
~Batik
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Elektryczne wspomaganie kierownicy popsuło się przy 50 tys km, w ASO umieją tylko wymienić, chociaż elektrycznie było sprawne. W ciągu całego okresu eksploatacji 147.000 km wymiana: 4 razy silnik krokowy, czujnik obrotu wału, przepływomierz powietrza, sonda lambda, czujnik poziomu oleju; przy 100 tys km wymieniłem rozrząd (łańcuchowy) bo klekotał jak diesel. Tylny tłumik już 4-ty, środkowy 3-ci. Katalizator popękał, więc go zaspawali. Podczas...
~Dawid
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Raz zdarzyło mi się stanąć na środku wielkiego skrzyżowania z powodu wyczerpania akumulatora, które podyktowane było brakiem ładowania z rozwalonego alternatora i spalonego regulatora napięcia. Nie było przyjemnie wyjść i przepychać na autobusową zatoczkę pojazd, gdzie jeździły z każdej strony pojazdy pędzące z prędkością 70 km na godzinę. Mimo to problem leżał w starym sprzęcie. Bez ładowania przejechałem ponad 120 km! :)
~Cinek
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Są dwie poważne usterki. Po pierwsze KOROZJA. Autko rdzewieje strasznie. Szczególnie jeśłi chodzi o roczniki 96 i 97. W 98 jest już lepiej ale i tak jest to duży problem. Po drugie w jeździe na gaz uszkadza się przepływomierz. Wystarczy, że samochód "kichnie" 2 razy i przepływomierz jest spalony - koszt okolo 1000 zł. ale przy jeździe na gaz nie jest używany. Za to nie pojeździ się na benzynie. Ja nie wymieniałem
~Baśka
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Z tego, co pamiętam przez 10 lat wymienione zostały: silniczek krokowy, przepływomierz, czujnik paliwa, katalizator się przedziurawił. Dość często wymieniać trzeba było tłumiki, ale auto było niegarażowane, a zimą jeździło po zasolonym dużym mieście. Na karoserii brak jakichkolwiek oznak rdzy, lakier miejscami (dach, maska) zmatował - ale po 10 latach stania na słońcu, nie dziwię mu się.
~Heniu
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Bębny hamulcowe Lewą półoś Lewe łożysko Bębny to niemały wydatek - chciałem tanio i kupiłem zamiennik za 120 zł za sztukę - okazały się nierówne. Kupiłem droższe - ok 180 i nadawały się do szlifu. Półosie zakładałem już używane, bo po wymianie osprzętu silnika, o którym pisałem, nie miałem już ochoty inwestować w trupa, którego nikt nie kupi i trzeba zajeździć na amen
~grzesiek2888
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
... no i tu jest problem, bo jak coś się zepsuje to już dość kosztownego. Wymiana przepływomierza (400zł), naprawa układu hamulcowego tył, przód tarcze hamulcowe (500zł), w kolejce czeka łożysko sprzęgła (również trochę pieniążków pójdzie). Reszta standardowe wymiany typu tłumik, płyny etc. UWAGA !!! Ruda atakuje klapę bagażnika i spód drzwi należy zwracać uwagę przy kupnie.
~angelheart6
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Przez blisko 10 lat kiedy mam styczność z tym samochodem nic poważnego, co unieruchomiłoby silnik się nie stało. Najbardziej niebezpieczną usterką, okazał się czujnik ciśnienia oleju, przez który po uruchomieniu silnika wylewał się olej co na dłuższą metę mogło się skończyć źle dla silnika. Poza tym korozja o ile można ją nazwać usterką.
~moskal22
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Niekończąca się opowieść - przepływomierz powietrza, sonda lambda, pasy bezpieczeństwa, łańcuch, biegi, eletryka, no i do tego 2 razy akumulator.Acha nie wspomniałem o wymianie amortyzatorów - także 2 razy :o( A zapewniali że Corsa jest samochodem w którym "nic nie ma prawa się popsuć".Bez komentarza.
~grezur
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Nie zdarzyły mi się usterki które unieruchomiły auto w drodze czy pod domem. Nigdy nie byłem zmuszony wzywać pomoc drogową, ani holować auto. Więcej jest drobnych usterek niż poważnych awarii. Raz tylko nie zdążyłem dojechać na stację benzynową i zgasł mi w środku miasta :)
Opel Corsa B Hatchback