Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 (107) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
To jest najlepsze. W zimie - przednia szyba przemarza (podobnie jak szyberdach) - trzeba skrobać z zewnątrz i wewnątrz. Żeby w samochodzie było ciepło to trzeba go na parkingu rozgrzać ok. 15 minut, a i tak gorące powietrze nie leci. Szyby bardzo szybko łapią rosę i jest kiepsko. Szczerze pisząc to mój trzeci używany samochód i takiego g...a nie widziałem. O lecie nie piszę z uwagi na brak klimy, więc każdy wie jak jest.
~devid
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Wentylacja i ogrzewanie całkiem dobre ale tylko jeśli chcemy się ogrzać. Do mocno zaparowanych szyb zupełnie się nie nadaje. Moim zdaniem powodem złego odparowania przedniej szyby (odp. tylko do połowy) jest błędnie zbudowany system ogrzewania, który pod złym kątem kieruje nawiew. Z bocznymi szybami również nie jest najlepiej. Wymiana filtru przeciwpyłkowego kabiny oraz psikanie szyb preparatami antyparowaniu niewiele pomagają.
~Pawel
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Szyby paruja, grzeje dobrze i mocno, trzemie temperature tak sobie, po wylaczeniu ogrzewania w 5 minut sie ochladza (w zimie), ale wtedy daje wentylacje poweitrzem z zewnatrz ktore zanim dotrze do wnetrza i tak sie nagrzeje wiec jest w porzadku, nigdy nie marzne, pomimo wylaczonego ogrzewania. W lecie mama ten komfort ze moze otworzyc okna w tylnych drziwach - dobrze klimatuzuje i nie przewiewa. Ocena 3 za te parowanie.
~Heniu
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Póki temperatura nie spadnie poniżej 0 grzeje doskonale. Niestety przy niższych temperaturach strasznie długo się nagrzewa (nagrzewnicę mam sprawną i płynu chłodzącego pod dostatkiem). Ten typ tak ma, a mnie to przeszkadza zwłaszcza, że odpowiadam za zimowe utrzymanie dróg w moim mieście i często jeżdżę na krótkich odcinkach. Auto mam więc notorycznie niedogrzane. To spory minus - Clio z 1992 grzało lepiej
~woj
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
W zimie chwile potrwa, aż się nagrzeje. Nawiew działa nieźle, ale jak się wprwadzi za dużo wilgoci do śrdoka (np. 4 chłopaków po koszykówce) należy otworzyć okno. Mam podejrzenia, że w ASO niechętnie zminiają przy przegladach filtr powietrza (przeciwpyłkowy), bo jest doś trudno dostępny - trzeba zdjąć wycieraczki. Jak postanowilem sam kiedyś wszystko powymieniać - wycieraczki były zapieczone na amen....
~lukas000-19
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Dośc dobrze spełnia swoją rolę zarówno jak i w lecie. Nie mam niestety klimy ale mam szyberdach który podczas upałów daje odczucia podobne do tych które odczuwamy jadąc autem wyposażonym w klime. Daje tylko 4 ponieważ o ile do wydajności nie mam zastrzeżeń to denerwuje mnie bardzo głośna praca wentylacji1. Przy włączonym maksymalnye nawiewie nie słychać nawet radia.
~pawel86
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
zdecydowanie największa wada corsy, trochę deszczu i już wszystkie szyby parują w środku (nie mówiąc o zimie), trzeba wtedy włączać nawiew co na moje wrażliwe oczy nie działa dobrze, (oczywiście wymieniłem filtr w kabinie, mało co pomogło), latem bardzo szybko się nagrzewa w środku, wtedy lepiej otworzyć okna bo zimny nawiew i tak grzeje a nie chłodzi
~grezur
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Wentylator głośniejszy niż wydajniejszy. 1 bieg zbyt słaby a 2 zbyt głośny. Przydałby się pośredni między 1 i 2. Na 4 biegu latem hałas jak w odrzutowcu a nic nie daje jeśli nie mamy klimatyzacji. Na ogrzewanie nie można narzekać. Silnik nagrzewa się w 10 minut nawet w duże mrozy. Jednak szyby bardzo często parują.
~grezur
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Wentylator głośniejszy niż wydajniejszy. 1 bieg zbyt słaby a 2 zbyt głośny. Przydałby się pośredni między 1 i 2. Na 4 biegu latem hałas jak w odrzutowcu a nic nie daje jeśli nie mamy klimatyzacji. Na ogrzewanie nie można narzekać. Silnik nagrzewa się w 5-10 minut nawet w duże mrozy. Jednak szyby bardzo często parują.
~michal.jonson
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
z powodu małego silniczka wolno się nagrzewa zimą, niedogrzane nogi pasażerów z tyłu, powyżej 2 osób przy dużej wilgotności powietrza szyby szybko parują i nie łatwo odwrocić ten proces. Od jesieni do wiosny jest to autko 2 osobowe z opcją na jeszcze 2 w drodze wyjątku. Latem nie można narzekać
Opel Corsa B Hatchback