Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.7 D 60KM 44kW 1996-2000 (17) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~janek
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Można śmiało powiedzieć, że auto jest ekonomiczne. Na trasie spala ok. 4,5l/100 (oleju napędowego). W mieście wartość ta nie przekracza 6 litrów (jeszcze nie zdarzyło mi się więcej - choć może gdybym jeździł tylko po mieście zimą i miał trochę cięższą nogę, to mogłoby przekroczyć te 6l/100km). Zazwyczaj (dojazd do pracy z przedmieść i jazda po mieście daje jakoś 5,2l/100km). Nie serwisuję a autoryzowanym serwisie - jednak dbam o to, aby...
~KosmyNauta
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Ludzie dziwią się, że niemiec może tak mało palić, ale to pewnie też zasługa tego że to silnik ISUZU. Na trasie Berlin - Białystok udało się zejść ze spalaniem do 3.7 litra. Miasto, korki to tak 5.1 litra wychodzi. Przegląd ostatnio kosztował mnie 99 zł, robiony w Citroenie. Poza jedną żaróweczką wszystko działa. Nie wiem jak jest z cenami napraw. Kupiłem w takim stanie, że ich nie wymaga.
~_makak_
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Auto super oszczędne. Za to je kocham. W trasie pali od 3,8 l (spokojna jazda 90 km/h po naszych drogach), do ok. 4,8 l (długa trasa autostradą prędkość w okolicach 140, momentami 150, czyli niewiele mniej niż deklarowane maksimum). W mieście od 4,9 latem do 6 zimą, bez oszczędzania. Koszty przeglądów i napraw symboliczne.
~areoman@tlen.pl
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Ideał chyba tańszego w eksploatacji nie ma. Części tanie jak nie wiem a poza tym nic się psuje po prostu rewelacja. Co do paliwa to trzeba się nieźle napocić żeby wyjść poza 5 litrów.
~Piotrek Tr
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Części do tego samochodu można było znaleźć przypadkiem u sąsiada za ogrodzeniem lub w pobliskim kiosku ruchu. Mówiąc wprost - dostępność i niska cena części
~Pizzaman
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Koszt utrzymania jak dla pełnoletniego auta jest dość niski, paliwo + eksploatacyjne rzeczy + płyny ,które uciekają przez zaniedbane drobne usterki .
~puzon86@o2.pl
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
To jest to dlaczego lubię moje auto. W mieście 5 za miastem 4 i wszystko jasne. Jeszcze dodam ze na baku przejadę 900 km to też mnie cieszy.
~michap_88
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Spalanie w cyklu mieszanym to ok 5 l/100km. Myślę, że ciężko jest znaleźć auto którego utrzymanie kosztuje tak niewiele.
~ceebann
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
taniutko - idealne auto do codziennego transportu do pracy - w moim przypadku 60km dziennie - nieodczuwalne dla portfela
~tomek
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
w benzyniaku z gazem pewnie jest ekonomicznie,w dieslu nie polecam przy dzisiejszych cenach
Opel Corsa B Hatchback