Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.7 D 60KM 44kW 1996-2000 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pizzaman
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Silnik przez okres mojego użytkowania (ok -/+3000 km w przeciągu 2 miesięcy) nie zawiódł mnie, zawsze odpalał, pomimo że serwis tego auta skończył się dekadę temu i wymianie się podzespoły, które są niezbędne do jazdy to mimo to nadal jest bezawaryjny, a na dodatek bardzo ekonomiczny i dynamiczny (nie jeden zobaczył jak małe autko z dość ciężkim i dużym 1.7 isuzu w klekocie rozpędza się do 50 zostawiając nowsze auta w tyle, ale tylko do...
~janek
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Ogólnie samochód się sprawdza jako auto na dojazdy do pracy i w dłuższe trasy. Silnik wprawdzie nie jest zbyt dynamiczny (czego oczekiwać po 60KM), ale za to bardzo oszczędny (na trasie - nawet w takim zaawansowanym wieku - nadal pali około 4,5l/100km). Niestety jest też głośny - już przy 100km/h hałas w kabinie jest nieprzyjemny. Jeśli jedziemy na autostradzie z dozwoloną prędkością - jest wręcz nie do wytrzymania (automatycznie wzrasta też...
~KosmyNauta
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
silnik ISUZU, dosyć dynamiczny na starcie, nie jednego kierowce na światłach zadziwiłem jak nie dał rady wyprzedzić. Tak do 50km/h nie puszczam nikogo, a później to już ograniczenie;). Te silniki były wsadzane do większych Astr kombi, także w takiej małej kosiareczce to potwór:) Jednak to tylko diesel, a diesel ma to do siebie że jest oszczędny, a nie szybki. Dla mnie idealny, nie kusi, żeby przycisnąć bo i nie mam czym.
~michap_88
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Silnik o mocy 60km nieźle sobie radzi z lekką corsą. Jednak brakuje mu trochę na trasie, zwłaszcza podczas wyprzedzania (przydałoby się turbo w tej jednostce). Jeśli chodzi o kulturę pracy to jest ok, zwłaszcza kiedy złapię optymalną temperaturę.
~_makak_
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Silnik jak to stary diesel. Głośny, mułowaty, terkocze jak stary traktor. Sąsiedzi wiedzą że wracam do domu jak jestem na początku ulicy. Za to jest oszczędny, niezawodny i chyba niezniszczalny. Teraz już takich nie robią.
~tomsg
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Stary poczciwy wolnossący diesel. Odpala od kopa, niespełna pół obrotu wału i silnik już zapalony, całą zime odpalał na słabym akumulatorze, bo potrzebował prądu tylko na 1 sekunde krecenia.
~areoman@tlen.pl
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Świetna dynamika jak na brak turbiny. dosyć elastyczny chociaż bez ekstazy. Przy zbyt małych obrotach samochód trzęsie się jak opętany ale jedzie dalej po wciśnięciu pedału gazu :)
~tomas
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
silnik mruczy jak to u diesla, jest super elastyczny jak w dieslu, do tego samochodu idealny! ciezki dzieki czemu trzymasz sie niesamowicie drogi!
~ceebann
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
typowy wolnossacy diesel, czyli traktorek nawet z 3ki da sie ruszyc i na 5-ce jechac 55 km/h Polecam silniki Isuzu w tych autkach.
Dziennik kosztów dla Opel Corsa B Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
6,2
~Nikonen
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Jak na słabego diesla, dobrze daje sobie radę, słaba prędkość maksymalna - około 150km/h
Opel Corsa B Hatchback